Jong Ropta Boys komt ervaring tekort

za. 15 augustus · 00:002009 · 00:00 · Archief RTV NOF

De jonge en nog onervaren Ropta Boys ploeg die trainer Yko de Boer noodgedwongen moest laten spelen kwam gewoonweg tekort tegen een goed ingespeeld Noordbergum.

De jonge en nog onervaren Ropta Boys ploeg die trainer Yko de Boer noodgedwongen moest laten spelen kwam gewoonweg tekort tegen een goed ingespeeld Noordbergum. Ropta Boys moest in deze bekerwedstrijd maar liefst 8 spelers missen uit de selectie van 21 man. Door blessures, schorsingen en vakantie moesten Jan Cha Dol Rispens uit het 2e en André Turkstra uit de A-junioren bijspringen om de ploeg te completeren. Door afwezigheid van vele spelers was er ook de mogelijkheid voor de anderen om trainer Yko de Boer te overtuigen van hun kunnen. Met name de jonge Erwin Braaksma wist zich deze middag positief te onderscheiden. Maar tegen de uitgekookte ploeg van Noordbergum had Ropta Boys niet veel in te brengen.


Na 7 minuten lag de 1-0 achter keeper Tjidsger Braaksma. Een snelle uitbraak van Noordbergum werd nog met de voet gered door laatste man Andries Weidenaar. Helaas tikt hij de bal precies in de voeten van de rechterspits van Noordbergum die beheerst scoorde. (1-0) Na deze goal kwam Ropta Boys iets beter in de wedstrijd en kreeg zelfs twee goede mogelijkheden om te scoren. Na 10 minuten kreeg de zeer snelle Erwin Braaksma een schietkans na een vlot lopende aanval over links. Zijn schot verdween over het doel. De mooiste aanval kon worden genoteerd in de 20e minuut van de wedstrijd. Een aanval van achteruit opgebouwd met één keer raken en openen naar de andere kant waar Sander Braaksma via een puntgave voorzet Simon Dijkstra wist te bereiken. Helaas was het schot te zwak en ging voorlangs. Zo probeerde de welwillende Ropta Boys ploeg te voetballen, maar door slimheid en ervarenheid werd de ploeg na 25 minuten simpel getrakteerd op 2-0. Een vrije trap voor Noordbergum werd heel snel gegeven. Jan Meinderet Castelein stond te slapen en gaf zijn directe tegenstander ongewild alle vrijheid om spits Roelof Koop te bereiken. Deze speler weet wel raad met een cadeautje en liet keeper Tjidsger Braaksma kansloos. (2-0) Na deze treffer kwam Ropta Boys schitterend terug in de wedstrijd. Na 35 minuten voetbal kreeg Jorrit Jaap Weidenaar na goed storen van Wiebe Jan Jongeling de bal op het middenveld aangespeeld. Hij kreeg even de ruimte en profiteerde wonderschoon. Vanaf ongeveer 20 meter schoot Jorrit Jaap Weidenaar de bal stijf en onhoudbaar in het kruis.(2-1) Lang kon Ropta Boys niet genieten, want twee minuten later lieten de twee geslepen vossen Anne Bergsma en Roelof Koop zien hoe je een achterhoede gewoon simpel weg tikt via een één tweetje. Laatstgenoemde speler Roelof Koop faalde niet voor keeper Tjidsger Braaksma en tekende simpel en listig voor de 3-1 voorsprong. Na dit doelpunt was Ropta Boys aangeslagen en meteen wist Noordbergum de genadeklap toe te delen. Opnieuw werd een snel uitgevoerde aanval doeltreffend afgerond na balverlies en zeer slecht dekken aan Ropta Boys zijde. De rechterspits stond geheel vrij na simpel balverlies en scoorde de 4-1. Bijna was het nog erger voor rust, maar in de laatste minuut toonde Tjidsger Braaksma zijn klasse om een bal van dichtbij uit het doel te ranselen.
Ruststand: 4-1.


Tweede helft zonder hoogtepunten.
De tweede helft kende weinig hoogtepunten. Noordbergum hoefde niet meer zo nodig een Ropta Boys was niet bij machte om het Noordbergum lastig te maken. Trainer Yko de Boer voerde nog enkele wissels door om zo iedereen speelminuten te gunnen. Jan Meindert Castelein werd in de rust gewisseld voor Jacob Schroor en Erwin en Sander Braaksma werden later in de tweede helft gewisseld voor André Turkstra en Jan Cha Dol Rispens.
In de tweede helft kregen beide ploegen nog mogelijkheden, maar de scherpte en precisie ontbraken bij beide teams. Scheidsrechter E.J. Balder had misschien nog een penalty moeten geven na een handsbal van een Noordbergum speler. Dit gebeurde niet waardoor de wedstrijd gezapig werd uitgespeeld. Noordbergum probeerde het enkele malen met vrije trappen, maar ook hier was de precisie niet aanwezig. In de slot minuut illustreerde Jan Bekker eigenlijk nog even de machteloosheid van Ropta Boys. Na een geblokt schot van Simon Dijkstra kreeg Jan Bekker de bal op een presenteerblaadje, maar met stuit schiet hij de bal over het lege doel.
Conclusie: Een hardwerkend Ropta Boys team kwam doodgewoon tekort tegen het sterker en ervaren Noordbergum. Ondanks de nederlaag hoeft Ropta Boys niet te wanhopen, want de vele opgestelde jonge spelers krijgen en hebben nog voldoende tijd om sterker en beter te worden.
Eindstand: 4-1.


Verslaggever Jan Torensma.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.