Jongeren centraal in politiek café
Dinsdag 20 mei a.s. is er weer een politiek café. Tussen 20.00 en 22.00 uur is iedereen die op een informele manier nader kennis wil maken met de lokale politiek.
Dinsdag 20 mei a.s. organiseren Jelle Arjaans en Sytze Dijkstra weer een politiek café. Tussen 20.00 en 22.00 uur is iedereen die op een informele manier nader kennis wil maken met de lokale politiek van harte welkom in ’t Raedhûs in Dokkum.
Er wordt dit keer met name aandacht besteed aan jongeren, niet alleen qua onderwerpen maar ook zijn enkele jongeren als gast uitgenodigd. Neeltje Weishaupt is nog maar 16 jaar maar is toch al voorzitter geweest van het Fries jeugdparlement en heeft ook deelgenomen aan een landelijk jeugdparlement. Jort Visser zal het een en ander vertellen over het Metal-festival Dokk’em Open Air dat op 9 augustus a.s. weer wordt georganiseerd bij Raard.
Hinke Boersma is sinds kort de nieuwe voorzitter van het jeugdparlement in Dongeradeel. Met haar zal worden besproken hoe het jeugdparlement tot stand komt en wat ze zoal doen. Ook schuift Hinke Boersma aan tafel bij wethouder Tytsy Willemsma wanneer het onderzoek Veilig opgroeien in Dongeradeel wordt besproken. Ook is wethouder Willemsma aanwezig om de plannen rond De Markt in Dokkum toe te lichten.
De raadsleden Kootje Klinkenberg (PvdA) en Inne Bilker (FNP) gaan met elkaar in debat over de vraag of er wel of geen coffeeshop in Dokkum moet komen.
Geertje Schoorstra (CDA) is één van de jongste raadsleden in Dongeradeel. Aan haar wordt een 30-tal dilemma’s voorgelegd.
Ten slotte zal er nader kennis worden gemaakt met Ton Baas (VVD), de huidige waarnemend burgemeester van Dongeradeel. Met hem en met de fractievoorzitters Jouke Douwe de Vries (CDA) en Dirk van der Meulen (ChristenUnie) zal ook worden gesproken over de door de raad vastgestelde profielschets voor een nieuwe burgemeester.
Radio NOF neemt het politiek café op en zendt het donderdag 22 mei op de radio uit.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.