Jubileumexpositie, Yn Petear en Fluitenkruidloop in Weekend Nieuwsshow

ma. 11 mei · 12:05 · RTV NOF | Lammert Halma

DE WESTEREEN – In de Weekend Nieuwsshow begonnen we met een gesprek met Douwe van der Laan van het KNRM-station Lauwersoog, over de Reddingbootdag. Op alle KNRM stations werd er op zaterdag 9 mei deze dag georganiseerd, Publiek was van 10.00 tot 16.00 uur van harte welkom op het station aan de Kustweg 3 Lauwersoog. Donateurs van de KNRM mochten op vertoon van de donateurspas één keer meevaren op de nieuwe reddingboot Arbor Vitae of Reddingboot Springbok. Rondom het boothuis waren er diverse activiteiten en demonstraties. Ook konden er leuke KNRM artikelen worden gekocht.

RTV NOF | Lammert Halma

Als 2e gast in onze uitzending schoof de veelzijdige kunstenaar Wiep de Wit uit Ferwert aan. Vanaf zondag 10 mei a.s. exposeert ze bij het Kennis- en Ynformaasjesintrum Terp Hegebeintum.

De Noord-Friese waddenkust met de vele terpdorpen is een bron van inspiratie voor Wiep de Wit. Regelmatig loopt ze langs het wad waar ze slik en ander aangespoeld materiaal verzamelt en mee naar huis neemt om in haar atelier te verwerken. Bij de plaatselijke timmerman heeft ze de vrije hand om voor haar bruikbaar materiaal uit de afvalcontainer te halen en een nieuw leven te geven. De expositie in Kennis- en Ynformaasjesintrum Terp Hegebeintumzal zaterdag 9 mei om 15.00 feestelijk worden geopend. En is tot en met 26 juli te zien.

Tekst gaat door onder de video

 

Presentator René Koster kwam naar de studio, hij begint maandag 11 mei met een gloednieuw wekelijks programma bij RTV NOF: “Yn Petear”. Toch zal het voor hem voelen als thuiskomen. In 1993 begon hij bij onze voorganger, de LONOF in Dokkum, met het programma ‘Spraakmakers’. Gasten uit de politiek, sport, zorg, cultuur en het bedrijfsleven, open gesprekken over drijfveren, ambities en passies, focus op de regio en niet alleen live op de radio, maar ook terug te zien én te beluisteren als podcast. Yn Petear is er iedere maandag tussen 19 en 20 uur, live op de radio bij RTV NOF. De techniek van het programma wordt verzorgd door Wieger Postma. Waarnemend burgemeester Anja Haga van Dantumadiel is maandag 11 mei de eerste gast.

Tekst gaat door onder de video

 

In het 2e uur schoof Joran Jager namens Gemeentebelangen Dantumadiel aan in de studio om toelichting te geven op de coalitie-onderhandelingen in Dantumadiel. Gemeentebelangen Dantumadiel, Sociaal Links, FNP en SGP zijn van plan om samen de nieuwe coalitie in Dantumadiel te vormen voor de bestuursperiode 2026-2030. Zij gaan als vier partijen de formatiefase in, met als doel een stabiele meerderheidscoalitie tot stand te brengen.

Tekst gaat door onder de video

 

Met Piet Boelens blikten we alvast vooruit op woensdag 13 mei dan is er de Fluitenkruidloop in de omgeving van Feankleaster. Dit is een hardloopevenement zonder wedstrijdelement. Genieten staat op de voorgrond en het tempo zal zo rond de 06:00-6:30 minuut/km liggen, afhankelijk van de groep.

Deelname aan de 9 of 12 kilometer groepsrun staat open voor geoefende hardlopers langs de mooie fluitenkruidpaden in de schitterende omgeving rond Feankleaster-De Trieme-Aldwâld- Kollum-Buitenpost en Kollumersweach. Eventueel kan er door deelnemers nog worden gekozen voor een kortere route. De start is om 19:30 uur vanuit Feankleaster. Deelname is gratis en voor eigen risico. Voor nadere info en aanmelding: pietboelens@planet.nl.

Tekst gaat door onder de video

 

Naar aanleiding van de Wereldwinkeldag belden we met Marieke Postma van de Wereldwinkel in Dokkum.
 In de afgelopen weken is er een loterij georganiseerd. Inmiddels bestaat de Wereldwinkel 55 jaar. Inmiddels is er een hoop veranderd zoals koffie en thee, wat nu alleen nog in de supermarkten te krijgen is. De medewerkers van de wereldwinkel zijn op deze dag gekleed in Afrikaanse en Egyptische kleding.

Als laatste onderwerp belden we met Chriss Roemers van Toekomstbouwers Friesland over Bouwbase. Bij BouwBase maken jongeren vooral kennis met het vak in de praktijk. Ze maken kennis met meerdere werkzaamheden binnen de bouw, denk aan metselen, dakpannen leggen en het aanleggen van een afvoer. “Ze leren hier zowel door te doen als door te denken.” Aldus Roemers. “Dokkum is een omgeving waar veel gebouwd wordt en gaat worden, ook zit hier een belangrijke bouwopleiding.” Dat is een van de redenen waarom Criss Roemers, directeur van Toekomstbouwers Friesland, BouwBase naar Dokkum heeft gehaald en de samenwerking met lokale bedrijven heeft opgezocht.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

RTV NOF | Lammert Halma