Kinderboekenweek op CBS de Tarissing

zo. 11 oktober · 09:442020 · 09:44 · Jantsje Wiersma

OUDWOUDE –  Op woensdag 30 september werd de Kinderboekenweek gestart met een dans. Ook moesten alle kinderen op zoek naar de cijfercode voor de tijdmachine. De Kinderboekenweek kon nu echt van start gaan.

Eigen foto

OUDWOUDE –  Op woensdag 30 september werd de Kinderboekenweek gestart met een dans. Ook moesten alle kinderen op zoek naar de cijfercode voor de tijdmachine. De Kinderboekenweek kon nu echt van start gaan.

In elke groep werd er aan diverse onderwerpen gewerkt rondom het thema en..toen. Er waren enkele schoolactiviteiten, zoals een groepswerk waarbij er een schilderij werd gemaakt rondom om een historisch thema of figuur.
Er werden VOC-cakes gebakken, prehistorische potten gekleid en gezocht naar dino’s. Ook was er een mysterieuze opdracht, waarbij de kinderen uitgedaagd werden om een gouden penseel of een gouden griffel te winnen.

Per leerling kregen de kinderen de opdracht om als een echte auteur een verhaal te schrijven (groep 4 t/m 8) met als thema ‘de tijdmachine’. Bij dit verhaal werd een illustratie (groep 1 t/m 8) getekend. De kinderen hebben hun uiterste best gedaan, en (historische) figuren de meest interessante avonturen laten beleven.

Op donderdag 8 oktober werden de winnaars bekend gemaakt op het afsluitende boekenbal.

 

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.