Vrijwilligers steken handen uit de mouwen tijdens NLdoet in Kollum
KOLLUM – Op zaterdag 14 maart startte ’s morgens om 9 uur de Opschoondag in Kollum. Dit werd georganiseerd door de Vogelwacht Kollum in samenwerking met de gemeente Noardeast-Fryslân en Watersportvereniging Kollum. Om 8.30 uur verzamelden 18 vrijwilligers zich bij de jachthaven, waar de koffie klaarstond. Na de koffie werden de deelnemers in groepen verdeeld.
Vanuit het havengebouw van jachthaven ‘De Rijd’ werd het startsein voor deze opschoonactie van de oevers rond Kollum gegeven. Met vier bootjes gingen groepjes langs de waterkanten van onder andere het Kollumer Kanaal en de Trekvaart in het centrum op zoek naar zwerfafval. Ook waren er vrijwilligers die op de fiets naar het Kraaienbos gingen.
Het doel van deze dag is om mensen te stimuleren zwerfafval op te ruimen, ook al is dit van een ander. Het geeft een positief gevoel en wanneer tien procent van de burgers dit regelmatig doet, dan verdwijnt het probleem van zwerfafval. Na afloop was er een broodje en een kop warme snert.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.