VIDEO: Kollumer Oproer te gast in Burum

di. 16 april · 08:432019 · 08:43 · Archief RTV NOF

Zaterdag 13 april werd in het dorpshuis te Burum stilgestaan bij de twee bekendste inwoners van Burum nl Abele Reitzes en Foekje Dillema. Dit allemaal in de voorbereiding van het theaterstuk “Salomon, het Kollumer Oproer”

Sake Beerstra

Zaterdag 13 april werd in het dorpshuis te Burum stilgestaan bij de twee bekendste inwoners van Burum nl Abele Reitzes en Foekje Dillema.

Dit allemaal in de voorbereiding van het theaterstuk “Salomon, het Kollumer Oproer” waar beide personages in voorkomen. Abele is destijds onrechtmatig gevangen gezet en Foekje is op een schandalige manier in 1950 gediscrimineerd als aankomende top atlete. In het theater stuk , waarin heden en verleden voorkomen, wordt stil gestaan bij deze gebeurtenissen.De ochtend werd geopend door wethouder Pytsje de Graaf. Zij gaf aan dat wij als inwoners van de nieuwe gemeente Noardeast Fryslân trots mogen zijn op alles wat hier plaatsvindt op cultureel gebied.

Heel veel vrijwilligers zijn bezig om van 2019 een prachtig cultureel jaar te maken. De neef van Foekje, Foeke Dillema,  gaf in een vraag gesprek in Burum aan wat voor een impact het heeft gehad op zijn tante. Daarna kwamen de beide artiesten op het podium, nl Johannes Rypma (hij speelt de rol van Abele Reitzes) en Carla de Bruine (zij heeft als rol vriendin van Abele). Na het vertolken van wat eigen liedjes brachten zij samen een lied wat men in de voorstelling in juli ook zal horen namelijk Zonder Jou (wordt nog omgezet in het Fries). Het publiek was enthousiast over deze prachtige vertolking. Bent u nieuwsgierig, kijk dan op www.kollumeroproer.nl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Sake Beerstra