Kongeraal aangetroffen op het strand van Ameland
AMELAND – Peter Kolk vond zondagmorgen op het strand van Ameland de overblijfselen van een Kongeraal. De Kongeraal was 1.20 cm lang, de kop 9 cm. breed.
AMELAND – Peter Kolk vond zondagmorgen op het strand van Ameland de overblijfselen van een Kongeraal. De Kongeraal was 1.20 cm lang, de kop 9 centimer breed.
De vis kan een lengte bereiken van 300 cm en een gewicht van 110 kg, maar is gemiddeld 100 cm (man) en 150 cm (vrouw). De soort kan eenvoudig van de paling worden onderscheiden doordat de bovenkaak uitsteekt tot voorbij de onderkaak. De zeepaling is een zoutwatervis. In Nederland wordt ze slechts incidenteel gevangen. De vis prefereert een gematigd klimaat en leeft hoofdzakelijk in het Engels kanaal, de kustzone van de Atlantische Oceaan en in de Middellandse Zee.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.