Kunstproject Nuancerum staat in bibliotheek Kollum: “Hooplik set it oan ta neitinken”

ma. 16 maart · 18:25 · RTV NOF | Jurgen van Kammen

KOLLUM – De bibliotheek in Kollum is sinds maandag een wel heel bijzonder lid rijker. Een zwart-witte pop, een kunstwerk over polarisatie genaamd Nuancerum, heeft in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen de bibliotheken van Noordoost Fryslân afgereisd. Kollum is zijn eindstation.

RTV NOF | Jurgen van Kammen

Het zwart-witte beeld wordt vergezeld door een kleurrijk stickerrek, en in een geluidsinstallatie in de pop vertelt een vrouwenstem bezoekers wat nuancering voor haar betekent. Ieder die langsloopt kan een stickertje pakken én een stickertje plakken. Het doel: de kleurloze pop plakkertje voor plakkertje omtoveren tot een kleurrijk geheel.

Tekst gaat door onder de video

 

“Je binne foar, of je binne tsjin”

“Minsken tinke no faak swart-wyt. Wy sjogge dat der in hiel soad polarisaasje yn de mienskip is. Op telefyzje, op sosjale media.” vertelt bibliotheekmedewerker Lieke Boersma. “It binne altyd de utersten: je binne foar, of je binne tsjin. Mar der is ek altyd wol in gebiet yn it midden. Troch [aan de pop] kleur te jaan, besykje wy de nuânse dêryn te finen.” “De ien plakt in sticker en rint wer fierder, mar der binne ek guon dy’t der dochs efkes wat langer oer neitinke,” legt Boersma uit. “Hooplik set it oan ta neitinken en in petear.”

Laatste loodjes

Het kunstwerk spendeert deze week in de Kollumer bibliotheek en zal daarna eerst terugkeren naar de ontwerpers: Kunstconstructie, een kunstenaarsduo uit Arnhem.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

RTV NOF | Jurgen van Kammen