Leerlingen verzamelen 2434 euro in voor kinderen in Zuid-Afrika
KOOTSTERTILLE – Kinderen in Zuid-Afrika krijgen kinderbijbels van leerlingen van de Oranje Nassau School in Kootstertille. Ze vieren het einde van de sponsoractie Struggle4Bibels met een stormbaan. Met deze actie hebben ze namelijk 2.434 euro opgehaald, wat gelijkstaat aan 406 bijbels.
Hoewel dit in verhouding een kleinere school is, is Marjolein Grootes van Struggle4Bibels meer dan tevreden over het opgehaalde bedrag: “Ik ga niet gillen, maar dit is voor mij zo’n feestdag, dit is zo fantastisch. Echt ik ben zo dankbaar,” aldus Marjolein Grootes.
Tekst loopt door onder de video
Bijna 2.500 euro krijg je niet zomaar bij elkaar. De leerlingen hebben verschillende manieren ingezet om te helpen: “Ik ben gewoon naar mensen gegaan en dan vragen willen jullie geld geven voor een goed doel?” vertelt Niels uit groep 8. Zo heeft ook Jaika uit groep 5 zich ingezet voor de sponsoractie: “Ik haw in filmke makke en dy nei de famylje stjoerd.”
De school is trots op het bedrag dat is opgehaald, maar ook op de gedachte erachter: “Niet alleen maar leven voor onszelf, maar dat we juist ook een steentje mogen bijdragen in het leven van anderen. En dat op deze manier ook echt zichtbaar is,” vertelt directeur Metty van Essen.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.