Nog urenlang feest in Dokkum
Het feest in Dokkum gaat vandaag door tot na middernacht. Op de muziekpodia zien we onder andere nog Samuel Welten, Captain Jack, DJ All Tha Fokk en Party Animals verschijnen. Paul Elstak sluit het feest vannacht af.
In dit liveblog houden wij je op de hoogte van alles wat er rondom het Keningswykein speelt, richting Keningsdei in Dokkum aankomende maandag.
Het feest in Dokkum gaat vandaag door tot na middernacht. Op de muziekpodia zien we onder andere nog Samuel Welten, Captain Jack, DJ All Tha Fokk en Party Animals verschijnen. Paul Elstak sluit het feest vannacht af.
Activiteiten die andere jaren op Koningsdag plaatsvinden zijn in de gemeente Noardeast-Fryslân verplaatst naar zaterdag. Zodoende was er vandaag vrijmarkt in Dokkum, de Wrotrun in Kollumersweach en dorspfeest in Burdaard.
Ondernemers willen hun nieuwste uitvindingen presenteren aan de koning, bijvoorbeeld een machine die zieke planten opspoort.
De bijzondere kerkdienst op de Markt in Dokkum is zondagochtend vanaf 10.00 uur ook live te volgen via Omrop Fryslân en RTV NOF.
.. liggen in het water bij het Hellingpad.
Duizenden vrolijke badeendjes dobberden in de Dokkumer stadsgracht voor een spannende race.
Uit onderzoek van Planbureau Fryslân blijkt dat Friezen een positieve, maar nuchtere blik hebben op de Nederlandse monarchie. Dat de koning zijn verjaardag dit jaar in Fryslân viert vinden de meeste Friezen wel leuk.
Friezen beoordelen het Koninklijke Huis met gemiddeld een 6,5. Een voldoende dus, maar wel onder het landelijke gemiddelde.
Als het om individuele koninklijke familieleden gaat, krijgen koningin Máxima en haar dochter Prinses Amalia beide een cijfer van 7. Koning Willem-Alexander krijgt een 6,7.
Maar hoe zit het eigenlijk in Dokkum, de stad waar Willem Alexander maandag op visite komt.
Bekijk het in onderstaande video:
Het is een gezellige drukte in de binnenstad van Dokkum. Terrassen zitten vol en op verschillende plekken kun je bijna over de hoofden lopen.
Onderweg is de kans groot dat je straatartiesten tegen het lijf loopt.
Het is een drukte van belang op de Markt in Dokkum. K3 Tribute 'Alle Kleuren' trekt veel publiek van alle leeftijden.
Midden op de Syl in Dokkum staat een bijzondere machine. Het is een aardappelselectiekar.
De machine is van Veenma Mechanisatie uit Dokkum. Met het apparaat kunnen met behulp van AI zieke aardappelplanten worden opgespoord.
Feitze Veenma is trots dat hij zich maandag met zijn bedrijf aan de Koninklijke Familie mag presenteren. Afgelopen maandag heeft hij al even met de Koning gesproken, en de hoop is dat dit op Koningsdag nog een vervolg krijgt.
Hoe hij dat wil doen? "We zetten een van ons in de stoel en trekken zo de aandacht naar ons toe, en dan gaan we kijken of we Willem of Maxima op de andere stoel krijgen! "
De Syl is een van de twee plekken waar bedrijven zichzelf kunnen presenteren.
Burdaard heeft het koningsdagweekend afgetrapt met een bingo in de feesttent.
"De bingo wordt altijd goed bezocht, en de andere spelletjes ook", zegt Ouwe Kingma terwijl hij nummer 56 door de tent roept.
Ondanks dat veel mensen ook naar omliggende plaatsen trekken, was het druk in het dorp. "We organiseren hier zelf feest, dus dan ga je niet snel ergens anders heen."
Ook in Kollum is het erg gezellig. Het is daar kindercircus. Met schminken en veel attributen. "Prachtig in het zonnetje", vertelt een van de schminkende vrouwen.
Kinderen van NXT Freerunning Dokkum geven een spectaculaire demonstratie op de Helling.
Het is zaterdag aan het begin van de middag al gezellig druk in de binnenstad van Dokkum.
Op de Helling in Dokkum, voor het grote podium, zijn verschillende sport- en spelactiviteiten zoals volleybal, turnen en pickleball.
Diverse campings in de omgeving van Dokkum zitten de komende dagen bomvol, op andere campings, vooral wat dieper in de gemeente Noardeast-Fryslân, is nog wel plek.
"Normaal zijn we in deze tijd van het jaar wat meer afhankelijk van het weer. Met andere feestdagen zoals Pinksteren en Hemelvaart loopt het ook altijd goed door, maar niet met Koningsdag", zegt Johannes Rosier van Camping Botniahiem in Damwâld.
We maakten een rondje langs verschillende campings in de gemeente Noardeast-Fryslân. Lees meer in onderstaande link:
De 19e editie van de Wrotrun in Kollumerzwaag is 11.30 uur begonnen met de wedstrijddrun. Dit jaar zijn er meer deelnemers dan gebruikelijk.
Er is bewust voor gekozen om het evenement niet op Koningsdag te organiseren, zoals altijd het geval is geweest.
Dat zorgt voor een hogere opkomst dan anders: maar liefst 800 deelnemers. "Wij willen mensen de kans geven om ook naar Dokkum te gaan om de koning te zien", zegt de organisatie.
Verslaggever Nynke Tuinstra kijkt hoe ze in Dokkum al even doen alsof het 27 april is. Want maandag is er natuurlijk geen plaats voor vrijmarkten.
Op de markt hangt ook een groot portret van Máxima geschilderd door Anke Wijnia.
De kleedjesmarkt in Dokkum is in volle gang. Aan het aanbod te zien zijn er weer veel zolders leeggehaald.
Vanzelfsprekend laten traditiegetrouw talentvolle muzikanten ook van zich horen.
Vanwege het koninklijke bezoek maandag, wordt in de gemeente Noardeast-Fryslân vandaag al Koningsdag gevierd.
In Dokkum begint om 10.00 uur de kleedjesmarkt en festivalterrein de Helling wordt omgebouwd voor allerlei sport- en spelactiviteiten.
Koning Willem-Alexander krijgt van de Friezen een 6,7. Koningin Máxima en haar dochter Prinses Amalia krijgen beide een cijfer van 7.
Dat blijkt uit een recente enquête van Planbureau Fryslân, die bijna 3.000 inwoners van Fryslân hebben ingevuld.
Friezen hebben een positief, maar nuchtere blik op de Nederlandse monarchie. Dat de koning zijn verjaardag dit jaar in Fryslân viert, vinden de meeste Friezen wel mooi.
Meer over dit onderzoek kun je hieronder lezen:
Nog twee nachtjes slapen en dan is het zover: dan komt de koninklijke familie op bezoek in Dokkum voor Koningsdag.
Maar de stad bruist nu al volop: veel mensen zijn druk bezig met alle voorbereidingen.
Tijdens dit liveblog houden wij je hiervan op de hoogte. Lees hieronder het liveblog van gisteren terug:
Oerenlang feest yn Dokkum
It feest yn Dokkum giet hjoed troch oant nei middernacht. Op de muzykpoadiums sjogge we ûnder oare noch Samuel Welten, Captain Jack, DJ All Tha Fokk en Party Animals ferskinen. Paul Elstak slút it feest fannacht ôf.
Neist de Kermis wy der fjoerwurksjow op de sportfjilden.