LOS Dokkum zoekt vrijwilligers: help jij mee?

ma. 10 augustus · 19:29 · RTV NOF

DOKKUM – Op zondag 20 september staat het Tolhuispark in Dokkum in het teken van de eerste editie van LOS Dokkum. LOS staat voor ‘Last One Standing’: een hardloop- en wandelevenement waarbij deelnemers ieder uur aan een nieuwe ronde beginnen. Zo staan zij steeds opnieuw voor dezelfde vraag: ga ik nog een keer? Om deelnemers deze fysieke én mentale uitdaging te kunnen laten aangaan en van de dag een succes te maken, zijn nog volop vrijwilligers nodig.

Binne Louw Katsma

Bij een evenement dat twaalf uur lang doorgaat, zijn vrijwilligers onmisbaar. Zij ontvangen deelnemers en bezoekers, ondersteunen de organisatie en zorgen ervoor dat de dag goed en veilig verloopt. Van praktisch helpen tot mensen gastvrij ontvangen: er zijn verschillende taken en dus volop mogelijkheden om bij te dragen op een manier die bij je past.

Helpen wanneer het jou uitkomt

Vrijwilligers worden ingezet in diensten van ongeveer vier uur en kunnen zelf aangeven welk moment hun voorkeur heeft. Zo kun je helpen op een moment dat jou goed uitkomt en daarnaast zelf ook van het evenement genieten. De organisatie zorgt voor duidelijke uitleg, begeleiding en alle materialen die nodig zijn. Vrijwilligers maken deel uit van een enthousiast team en beleven het evenement van dichtbij.

Zowel de vrijwilligers als de deelnemers zetten zich tijdens LOS Dokkum in voor een belangrijk maatschappelijk doel. De opbrengst van het evenement gaat naar de Boostcamp van Stichting Ik ben Wil. Deze stichting organiseert een bijzonder weekend voor mensen met beginnende dementie, waarin beweging en plezier centraal staan en hun naasten tijdelijk worden ontzorgd. “Zonder vrijwilligers kunnen we LOS Dokkum simpelweg niet organiseren”, aldus de organisatie. “Met een paar uur van je tijd help je niet alleen LOS Dokkum mogelijk te maken, maar draag je ook bij aan een belangrijk maatschappelijk doel.”

Help jij mee?

Kun jij op 20 september ongeveer vier uur missen? Ervaring is niet nodig: je krijgt vooraf duidelijke uitleg en goede begeleiding. Meld je aan als vrijwilliger, alleen of samen met een vriend, familielid, collega of teamgenoot. Met jouw inzet kunnen de deelnemers ieder uur opnieuw van start en maken we samen de eerste editie van LOS Dokkum mogelijk. Bekijk de beschikbare taken en meld je direct aan via www.losdokkum.nl.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Binne Louw Katsma