Lustrumfeest Openluchtdienst De Goudberg

ma. 2 juni · 10:48 · Sake Beerstra

BURUM/KOLLUM – Zondag 1 juni was het al weer 5 jaar geleden toen de commissie Eredienst van de PKN Kollum het idee opperde om samen met de buurgemeente een Openluchtdienst te houden. Ds. R. Wollenberg had toen als predikant de protestantse gemeente Burum/Munnekezijl/Warfstermolen en Kollum onder zijn hoede.

RTV NOF | Sake Beerstra

Samenwerken in deze tijd blijkt een gouden greep te zijn. De ontmoeting voor de beide gemeentes vond halverwege de twee dorpen plaats. Er werd contact gezocht met Marten Veenstra en zijn vrouw Marjanne. Deze beiden waren direct enthousiast, en in 2020 werd voor de eerste keer een Openluchtdienst gehouden op De Goudberg.

De eerste keer in de schuur vanwege de weersomstandigheden. Met de deuren wijd open was het toch een hele belevenis. Het geluid van weidevogels, het heen en weer vliegen van de zwaluwen en de huiskippen maakten het tafereel compleet. De begeleiding werd afwisselend verzorgd door Brassband Wilhelmina uit Kollum of Brassband “Advendo” uit Burum. Ditmaal verzorgde de Chr. Brassband Bazuin/Wilhelmina de muzikale begeleiding. Bij binnenkomst werden de mensen getrakteerd op koffie/thee en iets lekkers.

Ook na afloop stond er nog koffie e.d. klaar. Dit werd altijd verzorgd door Renze Poortinga met zijn vrijwilligers. Voorganger mevrouw De Boer Lodewijks uit Marum had als thema “Neem de tijd” gekozen. Het werd een prachtige viering van het eerste lustrum op De Goudberg. Donkere luchten in de verte, de soms harde wind en de stem van een rustige voorganger – het leven kent al deze perioden. Er werd gezongen: “Dank U voor deze nieuwe morgen, dank U voor alle goede vrienden, dank U voor de bloemengeuren en dank U voor de liefde.” Na de overdenking werd het lied Tienduizend Redenen gezongen.

Ook werd stilgestaan bij het overlijden van Wieger Bosgraaf, erelid van Brassband “Wilhelmina”, die op 92-jarige leeftijd was overleden. Groot is uw trouw, o Heer werd gezongen als afscheid aan hem. Na de wegzending en de zegen kreeg Geert Dijkstra nog het woord. Namens de commissie, met als voorzitter Auke Dam, wilde hij iedereen bedanken die deze dienst iedere keer weer mogelijk maakt.

Marten en Marjanne, als gastheer en gastvrouw, de vele vrijwilligers die ervoor zorgen dat alles op rolletjes verloopt, Renze Poortinga en de helpdesk, en natuurlijk de muzikale begeleiding door de brassband. De kerken uit Munnekezijl/Burum en Kollum hebben besloten om hiermee verder te gaan. Op de eerste zondag van juni (7 juni 2026) wordt er weer een Openluchtdienst gehouden op De Goudberg.

Namens de organisatie Geert Dijkstra

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

RTV NOF | Sake Beerstra