VIDEO: Maarten van der Weijden gaat 200 kilometer zwemmen in Dokkumer binnenstad

di. 23 november · 16:002021 · 16:00 · Ben de Jager

DOKKUM – Maarten van der Weijden gaat van 10 tot 13 december zo’n 200 kilometer zwemmen in een stroomzwembad langs de Markt in Dokkum. Het bad wordt geplaatst op de binnenplaats bij Hotel de ABDIJ in Dokkum.

RTV NOF

DOKKUM – Maarten van der Weijden gaat van 10 tot en met 13 december zo’n 200 kilometer zwemmen in een stroomzwembad langs de Markt in Dokkum. Het bad wordt geplaatst op de binnenplaats bij Hotel de ABDIJ in Dokkum. Van der Weijden over Dokkum: “In 2019 hier op dit mooie Keerpunt, zoveel warmte en steun die ik hier kreeg. Ik kan me geen mooiere plek voorstellen om nog eens de Elfstedentocht te zwemmen.”

Met de zwemactie wil de voormalig olympisch zwemkampioen geld ophalen om een onderzoek mogelijk te maken naar de preventie van kanker bij mensen met een verstandelijke beperking. Maarten zwemt voor zijn eigen Maarten van der Weijden Foundation.

Maarten van der Weijden voltooide in 2019 zijn heroïsche Elfstedenzwemtocht. Van 10 tot 13 december gaat hij over meerdere dagen zwemmen in het stroomzwembad, waarschijnlijk tussen 07.00 uur en 21.00 uur.

Mensen kunnen zich inzetten voor de Foundation door te doneren of een stuk mee te zwemmen met Maarten, in een stroomzwembad wat naast die van Maarten wordt geplaatst.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

RTV NOF