Man te water bij stormachtig weer: KNRM redt slachtoffer op Schiermonnikoog

vr. 24 oktober · 15:002025 · 15:00 · Demi Hoekstra

SCHIERMONNIKOOG – Tijdens storm Benjamin is vrijdagochtend een man te water geraakt op de veerdam van Schiermonnikoog. Door de krachtige wind sloegen golven over de steiger heen.

Marcel Renou

De man was per fiets onderweg van het dorp naar de veerboot toen hij door de wind werd gegrepen en in het water terechtkwam. Het incident werd opgemerkt door een toevallig passerend bemanningslid van het KNRM-reddingstation Schiermonnikoog. Deze bedacht zich niet en sprong de man te hulp. Dankzij deze snelle en doortastende actie wist het bemanningslid de man weer veilig op de kant te krijgen.

De KNRM werd rond 10.15 uur gealarmeerd om te assisteren bij deze actie en is met het kusthulpverleningsvoertuig naar de veerdam gegaan, rekening houdend met het hoge water en de harde wind. Ambulancepersoneel heeft het slachtoffer ter plaatse nagekeken en in het bemanningsverblijf Abraham Fock van KNRM-reddingstation Schiermonnikoog onder de warme douche gezet.

Het slachtoffer maakt het naar omstandigheden goed. Hij is uiteindelijk door reddingboot de Koning Willem 1 naar Lauwersoog gebracht. De KNRM benadrukt het belang van voorzichtigheid bij extreme weersomstandigheden en is dankbaar voor de oplettendheid en inzet van haar vrijwilligers.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.