Marijke Groenewoud pakt de titel bij NK marathonschaatsen

wo. 1 januari · 15:15 · RTV NOF

HEERENVEEN – Marijke Groenewoud is in Thialf Nederland kampioen geworden op de marathon. Het is de eerste keer dat de Hallumse deze titel pakt.

RTV NOF

HEERENVEEN – Marijke Groenewoud is in Thialf Nederland kampioen geworden op de marathon. Het is de eerste keer dat de Hallumse deze titel pakt.

Na acht jaar dominantie van Irene Schouten heeft Marijke Groenewoud op Nieuwjaarsdag in Heerenveen haar eerste titel op het Daikin NK marathonschaatsen veroverd. In een spannende eindsprint na 100 ronden was de kopvrouw van AH-Zaanlander, de snelste. Bente Kerkhoff, ploeggenote van Groenewoud, eindigde als tweede. Kim Talsma uit Grou sprintte haarzelf naar het brons.

Met deze overwinning vervult Groenewoud een langgekoesterde droom en begint ze het nieuwe jaar als onbetwiste koningin van het marathonschaatsen.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.