Mevrouw G. v.d. Meer-Posthumus 100 jaar
Op dinsdag 28 augustus bezocht burgemeester Klaas Agricola in Talma Hús de 100 jarige Geertje van der Meer-Posthumus.
Op dinsdag 28 augustus bezocht burgemeester Klaas Agricola in Talma Hús de 100 jarige Geertje van der Meer-Posthumus. Zij werd honderd jaar geleden geboren op de kapelle onder Rinsumageest als vierde geboren uit een gezin van negen kinderen. Op dit moment leven hier nog vier van.
Vroeger ging zij op de fiets naar De Westereen waar zij naaister was op het atelier van de Baarsma’s. In de oorlog ging zij veel bij de mensen thuis kleren naaien en verstellen. In 1946 trouwde zij met Lieuwe van der Meer. Zij zijn 50 jaar met elkaar getrouwd geweest. In 1997 overleed haar man.
Zij heeft nog twintig jaar alleen gewoond. Sinds anderhalf jaar woont zij in Talma omdat haar korte termijn geheugen haar in de steek heeft gelaten en alleen wonen niet meer vertrouwd is. Mevrouw van der Meer-Posthumus heeft 4 kinderen, 9 kleinkinderen en 7 achterkleinkinderen.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.