Nabestaanden ontroerd door gedicht Dockinga scholiere
‘Ík vond het zelf niet zo’n goed gedicht’, zegt de 14-jarige Dockinga VMBO-GT-scholiere Sanne-Maike Bangma. Toch kreeg zij een bedankbrief van de 92-jarige mevrouw Blaauw en haar zoon uit Groningen.
‘Ik vond het zelf niet zo’n goed gedicht’, zegt de 14-jarige Dockinga VMBO-GT-scholiere Sanne-Maike Bangma. Toch kreeg zij een bedankbrief van de 92-jarige mevrouw Blaauw en haar zoon uit Groningen. Bij de executie aan de Woudweg op 22 januari 1945 werd haar man Harm Blaauw doodgeschoten door de Duitsers.
Sanne-Maike schreef er een gedicht over. Tijdens de herdenking bracht zij dat ten gehore. ‘Ontzettend bedankt voor het mooie gedicht over mijn man en mijn vader. Wij zijn er zeer door ontroerd. Jullie hebben er een onvergetelijke herdenking van gemaakt’, aldus moeder en zoon.
Harm Blaauw ( 27 jaar )
Harm Blaauw
Je zat in het verzet,
zonder dat je vrouw het wist.
Harm Blaauw
Je kwam uit onze hoofdstad,
maar werkte in het noorden.
Harm Blaauw
22 januari 1945
Je zat in het verzet.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.