Oefening brandweer in Damwâld: ‘explosie’ in drugslab
DAMWÂLD – Tijdens een grote brandweeroefening zaterdag is een explosie nagespeeld in een drugslab. Het ging om een oefenscenario waarbij meerdere korpsen samenwerkten.
De melding begon met een ‘vreemde lucht’ in een woning in Damwâld. Toen de brandweer aankwam, volgde in het scenario een explosie. In het huis bleek een drugslab aanwezig te zijn. Eén persoon kwam naar buiten en werd aangehouden door de politie. Binnen lag volgens het oefenplan nog een slachtoffer. De brandweer zocht hiernaar in de woning.
Meerdere korpsen werkten samen
Meerdere brandweerkorpsen deden mee aan de oefencarrousel. Onder andere de posten uit Surhuisterveen, Buitenpost, Eanjum, Dokkum, Gytsjerk, Kollum en De Westereen waren aanwezig. Door samen te oefenen kunnen de korpsen beter samenwerken bij echte incidenten. Met dit soort oefeningen blijven brandweer en politie goed voorbereid op gevaarlijke situaties. De oefening in Damwâld was één van meerdere locaties waar geoefend werd. De dag werd gezamenlijk afgesloten bij de brandweerkazerne in Kollum.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.