Ondernemersprijs AVEK Surhuisterveen

vr. 11 mei · 00:002012 · 00:00 · Archief RTV NOF

Beddenproducent AVEK uit Surhuisterveen is gisteren uitgeroepen tot bedrijf van het jaar 2012 van de gemeente Achtkarspelen.

AVEK, bedden en polyetherschuim producent uit Surhuisterveen, is donderdag 10 mei winnaar geworden van de Ondernemersprijs Achtkarspelen 2011 – 2012. In een dampende volle tent is tijdens de Expo Achtkarspelen in Harkema de winnaar van de Ondernemersprijs Achtkarspelen bekend gemaakt. De jury (bestaande uit dhr. J. Atsma – Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, dhr. J. Lammers – Wethouder Economische Zaken van Achtkarspelen, dhr. A. Procée – Voorzitter ondernemersvereniging ABC, dhr. T. de Boer – Directeur bedrijven, Rabobank Burgum De Lauwers, dhr. H. Everts – Bestuurslid ondernemersvereniging ABC, winnaar 2009/2010 en mevr. H. Oost – Eigenaar Land Transport, winnaar 2010/2011) had drie bedrijven genomineerd voor de ondernemersprijs 2011 – 2012: Glashandel Hoekstra uit Harkema, AVEK uit Surhuisterveen en OBMtec uit Buitenpost.

Deze drie bedrijven zijn door de jury bezocht en beoordeeld op innovatiekracht, duurzaamheid, werkgelegenheid, positief in het nieuws, groeipotentie, uniekheid, leefbaarheid/ betekenis voor de regio. Joop Atsma, de voorzitter van de jury, mocht de prijzen aan de winnaar overhandigen. De eigenaren van AVEK, de neven Roelf J. Kok en Roelf G. Kok, ontvingen een wisselbeker, een oorkonde, een waardebon voor ambassadeurschap Regiomarketing 2012 en AVEK krijgt een uitgebreide bedrijfspresentie in het magazine Ondernemend Noordoost Fryslân. Namens het college van burgemeester en wethouders overhandigde burgemeester Piet Adema een canvasdoek aan AVEK met daarop een foto van het recente bezoek van Joop Atsma en dhr. Wientjes, voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW, aan het bedrijf.

AVEK is een familiebedrijf waarbij de 3e generatie van nu aan het roer is. AVEK is in de jaren 30 opgericht en is nog het enige gerenommeerde productiebedrijf uit dit tijd die het heeft overleeft. AVEK is jaren vooral zeer sterk geweest in spiraalbedden. Het aandeel van spiraalbedden op de totale beddenmarkt is echter enorm gekrompen. AVEK heeft op tijd bijgestuurd en is overgestapt op boxspring bedden. AVEK is ook groot in de productie van polyetherschuim wat gebruikt wordt voor het maken van matrassen e.d. Er zijn in Nederland drie bedrijven die dit kunnen, waarbij AVEK nog de enige is die zelfstandig opereert. De beide takken van het bedrijf vullen elkaar goed aan.

AVEK is door haar positie altijd van groot belang geweest voor Surhuisterveen en Achtkarspelen. De laatste jaren kiest AVEK er ook nadrukkelijk voor om zich te associëren met Fryslân en het noorden. De namen van haar beddenlijn zijn Fries, ‘Noflik’ en ‘Simmer’. De jury was echter ook zeer positief over de andere genomineerden. Zo heeft OBMtec zich ontwikkeld tot een internationale speler op gebied van recycling en houtversnippering. OBMtec profileert zich als een bedrijf dat veel zelf kan en overal een oplossing voor kan vinden op het gebied van houtversnippering. Glashandel Hoekstra is zeer veelzijdig op glasgebied. Ze werkt zelf aan productinnovaties zoals jaloezieën ingebouwd in dubbel glas. Recentelijk heeft Hoekstra ook een prijs gekregen voor de beste glasmonteur op het gebied van 24 uurs service in Nederland.

© Foto’s: Marten Kloetstra

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.