Onderwijzersechtpaar stopt ermee
Per 1 augustus 2008 houden Durk (61) en Nynke Geertsma (61) op met hun werk als onderwijzer bij Openbare Basisschool Professor Casimir in Kollum.
Per 1 augustus 2008 houden Durk (61) en Nynke Geertsma (61) op met hun werk als onderwijzer bij Openbare Basisschool Professor Casimir in Kollum. Ze maken gebruik van de FPU wat betekent dat ze vervroegd kunnen uittreden. Durk werkte 37 jaar en Nynke 18 jaar lang als onderwijzer.
Durk begon 37 jaar geleden als meester van klas 5 wat tegenwoordig groep 7 is. Na ongeveer vijftien jaar werd dat de combinatiegroep 7/8 en nog weer tien jaar later Groep 8. In al die jaren is hij niet één dag ziek thuis geweest. Nynke stond voor hun trouwen ook al voor de klas maar was er een aantal jaren tussenuit om voor de jongens te zorgen. Deze hebben alle drie bij hun vader in de klas gezeten.
De laatste jaren werkte Nynke drie dagen in de week als juf van groep 4 en één dag per week als intern begeleider. Op 27 juni werd er in de Van der Bij Hal met de leerlingen nog een afscheid gehouden. Ouders en leerlingen gingen in optocht van de school naar de Van Der Bij Hal waar voorstellingen waren in de vorm van een circus door de leerlingen.
© Foto’s: Sake Beerstra
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.