Onderzoekers naar Rottumerplaat voor walviskadaver

wo. 19 mei · 16:072021 · 16:07 · Jaap van der Laan

ROTTUMERPLAAT – Op Rottumerplaat ligt een walviskadaver. Normaal gesproken wordt zo’n kadaver direct opgeruimd, maar op dit natuureiland wordt de mogelijkheid gegeven om het natuurlijk te laten ontbinden. Een unieke mogelijkheid voor onderzoekers om dit proces in de gaten te houden.

Martin Baptist Wageningen Marine Research

ROTTUMERPLAAT – Op Rottumerplaat ligt een walviskadaver. Normaal gesproken wordt zo’n kadaver direct opgeruimd, maar op dit natuureiland wordt de mogelijkheid gegeven om het natuurlijk te laten ontbinden. Een unieke mogelijkheid voor onderzoekers om dit proces in de gaten te houden. Vandaar een pilot om dit te monitoren. 

Woensdag gaan Hans Verdaat en Martin Baptist, onderzoekers van Wageningen Marine Research, op bezoek voor hun maandelijkse metingen. De vogelwachters van Rottumerplaat helpen hierbij.

De ontbinding van het walviskadaver is via deze link te volgen.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.