Onnodig verlies voor ASC’75

zo. 27 september · 17:002015 · 17:00 · Archief RTV NOF

Zaterdag 26 september moest ASC het op eigen terrein opnemen tegen Ropta Boys. De gasten uit Oosternijkerk en omgeving leken er vanaf het eerste fluitsignaal wel zin in te hebben en had het meeste balbezit.

Zaterdag 26 september moest ASC’75 het op eigen terrein opnemen tegen Ropta Boys. De gasten uit Oosternijkerk en omgeving leken er vanaf het eerste fluitsignaal wel zin in te hebben en had het meeste balbezit. ASC hield zich in eerste instantie goed staande en kwam in de openingsfase niet in al te grote problemen.

De mannen uit Augustinusga en Surhuizum kwamen er soms gevaarlijk uit maar Ropta Boys wist deze uitvallen steeds onschadelijk te maken. Na vijftien minuten spelen kwam het er toch van, het was Ropta Boys dat wist te scoren, het was Willem Meinema die, overigens wel in buitenspel positie, doel trof. Ondanks de protesten van ASC kant wegens buitenspel, kende de arbiter deze treffer toch toe en was het 0-1. Na deze treffer gaf ASC wat meer gas, en zette het bij vlagen de gasten goed onder druk. Het duurde tot de 29e minuut alvorens ASC langszij wist te komen, na een hoekschop kwam de bal uiteindelijk voor de voeten van Marco de Haan die op zeer fraaie wijze vanuit de draai de bal onhoudbaar in de kruising schoot en zo de 1-1 op het bord zette.

ASC had na de gelijkmaker niet al te makkelijk, maar dit leek beter te worden toen de doorgebroken Marco de Haan werd vastgehouden binnen het strafschopgebied was ASC een penalty opleverde en Leon Dijkstra van Ropta Boys een rode kaart. Tot ontzetting van het thuispubliek was het captain Tamme de Boer die deze strafschop hard op de lat deed belandden waardoor het 1-1 bleef. Tot de onderbreking was er eigenlijk nog maar één opmerkelijk moment te vermelden, dit was een wissel aan de kant van Ropta Boys zo’n tien seconden voor de rust, waarvoor met een 1-1 stand werd gefloten. Na de onderbreking was ASC met een man meer het spoor even bijster en kreeg Ropta Boys kans op kans, maar bleef het voor ASC met enig fortuin 1-1.

Na 51 minuten spelen ging het achterin bij ASC toch echt mis, een te korte terugspeelbal op ASC goalie Henk Witte die zich hierdoor genoodzaakt zag een tegenstander te vloeren, al dan niet binnen het strafschopgebied, en hiervoor een rode kaart kreeg en een strafschop tegen. De penalty werd door Edwin de Vries achter gelegenheids doelman Willem de Haan binnengeschoten en was het 1-2. Daar waar ASC in de pauze nog dacht een goede uitgangspositie te hebben was het met nog een kleine veertig minuten te gaan ineens helemaal anders. Nu de verhoudingen op het veld weer in evenwicht waren maakten de beide ploegen het spannend, Ropta Boys speelde wat verzorgder voetbal, maar ASC was het gevaarlijkst.

Na een uur spelen kwam ASC dan ook wel verdiend op 2-2 toen Tamme de Boer een vrije trap van dik 20 meter hard, mooi en onhoudbaar achter de goalie van Ropta Boys schoot. Na deze gelijkmaker waren beide ploegen zeer aan elkaar gewaagd maar was het ASC dat het onderspit zou delven doordat Ropta Boys uitermate effectief met de geboden mogelijkheden omging en het zelf de kansen maar niet wist de benutten. Na zeventig minuten was het Willem Meinema die profiteerde van de geboden ruimte en de 2-3 voor Ropta Boys op het bord zette. Met nog elf minuten op de klok leek Ropta Boys de wedstrijd te beslissen toen er defensief bij ASC weer een steekje werd laten gevallen en het Zjene van Dam was die de 2-4 op het bord zette.

ASC weigerde echter te capituleren en het ging in de slotfase toch nog steeds op zoek naar een beter resultaat. Met nog slechts één minuut officiële speeltijd te gaan werd het nog 3-4 toen een bal na een scrimmage, voor het doel van Ropta Boys, voor de voeten van Johan Nicolai belandde die zich niet bedacht en voor ASC scoorde. De nog resterende tijd was voor ASC te kort om er nog een gelijkspel uit te slepen en zo bleef het 3-4 in het voordeel van Ropta Boys. De volgende wedstrijd voor ASC is de thuiswedstrijd tegen VIOD op zaterdag 3 oktober om 14.30 uur waarvoor trainer Martin Brandsma weer de nodige puzzelstukjes op zijn plek zal moeten zien te leggen.

© Verslag: Gerrit van Dijk

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.