Op ’e Hichte: een uitzending bomvol verhalen, plannen en regionale passie

zo. 23 november · 08:242025 · 08:24 · Luc Tuinstra

BURGUM – Zaterdag stond de uitzending van Op ’e Hichte volledig in het teken van mensen met een missie, frisse plannen in de regio en inspirerende verhalen. De radio-ochtend bood luisteraars volop aanleiding om net even wat beter te luisteren.

Wereldproject vanuit Suwâld

De uitzending begon met Denise Rosier en Lisanne van der Haag van World Servants Suwâld. Zij vertelden enthousiast over hun zomerproject in Ethiopië. Ze legden uit wat ze daar gingen doen, hoe de voorbereidingen verliepen en op welke manier luisteraars hen konden ondersteunen.

 

Friese winkel verhuisde naar Burgum

Ook Henk-Johan Bisschop kwam aan het woord. Zijn souvenirwinkel verhuisde van Amsterdam naar Burgum. Hij vertelde waarom hij voor deze plek koos, welke artikelen meegingen en waarom hij vond dat Burgum goed bij zijn zaak paste.

Discussie over biovergister

Er was eveneens aandacht voor actuele regionale ontwikkelingen. Leden van de actiegroep Biovergistervrij Burgum uitten hun zorgen over de plannen van Sonac. Ze spraken over mogelijke gevolgen voor de leefomgeving en gaven hun visie op de situatie.

Theater, Sinterklaastijd en opvoedtips

Folkert Wesseling vertelde over zijn voorstelling Útrikke in Burgum, een gratis toneelstuk over stoppen met roken.

 

Daarnaast gaf Janine van der Kooi van Fierzien praktische opvoedtips voor ouders in de drukke sinterklaasperiode.

 

Politiek: nieuwe gezichten en visies

Tot slot maakten luisteraars kennis met Tjitske Veenstra en Elly Pilat, de nummers 1 en 2 op de GroenLinks-PvdA-lijst in Achtkarspelen. Ze lichtten hun plannen toe en deelden hun mening over de komst van de nieuwe partij Sociaal Democraten Achtkarspelen.

Live uitzending: zaterdag 22 november van 10:00 tot 12:00 uur via FM 105.0. 105.8, 107.0, 107.3, 107.8 FM en online via www.rtvnof.nl. Ook te beluisteren op www.rtvnof.nl/gemist

Foto’s:
– Lisanne van der Haag en Denise Rosier: World Servants Suwâld
– Jellie Herder, Brigitta Scheepstra en Sjaak Hoekstra: Biovergistervrij Burgum
– Folkert Wesseling: voorstelling Útrikke
– Janine van der Kooi: Fierzien ‘Sinterklaasstress’
– Elly Pilat en Tjitske Veenstra: GroenLinks/PvdA Achtkarpelen

 

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.