Opbouw hoofdpodium Admiraliteitsdagen in Dokkum van start
DOKKUM – Over een kleine twee weken is het zover, de start van de Dokkumer Admiraliteitsdagen, 4 t/m 7 september. Vanaf woensdag 20 augustus is men begonnen met de opbouw van het drijvende podium over het Kleindiep en het bekende keerpunt van de Elfstedentocht in Dokkum.
Vele ondernemingen uit de regio werken mee aan de opbouw. Woensdag gingen Kuipers Waterbouw, Ensel Staalconstructies en Vrieswijk Kraanbedrijf van start met de opbouw. Een boot die fungeert als fundering van het podium werd naar de bodem gezonken en daarmee staat de basis van het podium. Ook werd er al druk gewerkt aan het VIP-deck, langs de Vleesmarkt in het hartje van de stad.
Verkeershinder
De grote telescoopkraan staat donderdag, vrijdag en donderdag 28 augustus te draaien op de Suupmarkt in de stad. Ook staat er nabij het oude gemeentehuis een oplegger opgesteld, waarop de benodigdheden voor het onderstel van het podium liggen. Er is dus geen doorgaand verkeer mogelijk over de Suupmarkt. Er staan verschillende voorwaarschuwingen en afsluitingen. Koningstraat en Legeweg zijn wel bereikbaar voor bestemmingsverkeer. Ook op de Vleesmarkt is er enige verkeershinder.
Veel publiek bij opbouw
Tijdens de eerste dag van de opbouwwerkzaamheden was er al veel publiek te kijken. Het Raedhús is tijdens de werkzaamheden wel gewoon bereikbaar.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.