Opening innovatiehuis Lauwersdelta samen met netwerkevent Kafee NOF

do. 30 mei · 00:002013 · 00:00 · Archief RTV NOF

Op donderdag 30 mei vond het regionale netwerkevent ‘Kafee NOF’ plaats, ditmaal in combinatie met de officiële opening van het Innovatiehuis Lauwersdelta in Buitenpost. In het pand van…

Op donderdag 30 mei vond het regionale netwerkevent ‘Kafee NOF’ plaats, ditmaal in combinatie met de officiële opening van het Innovatiehuis Lauwersdelta in Buitenpost. In het pand van de voormalige Rabobank was een groot aantal belangstellenden aanwezig om kennis te maken met dit lokale kennis- en netwerkcentrum.  

Bert van der Haar (voorzitter VNO-NCW Noord) hield een korte openingstoespraak, waarin hij het creatieve concept van Lauwersdelta speciaal in deze tijden van economische crisis roemde. De heer Van der Haar kwam met enkele gepeperde quotes: ‘Verspil nooit een goede crisis’, en ‘Het MKB is de kurk waar onze economie op drijft’. In dit kader moedigde hij Lauwersdelta van harte aan: ‘Momenteel zitten we in een zware periode maar uitgerekend nú is het de juiste tijd voor innovatie en creatieve samenwerking zoals hier gebeurt!’. Het idee van een innovatiehuis komt oorspronkelijk uit Denemarken, maar ook hier zijn legio kansen voor dit soort broedplaatsen van bedrijvigheid. In het kielzog daarvan volgt dan logischerwijs werkgelegenheid voor de regio (in dit specifieke geval Noordoost Fryslân en het Groningse Westerkwartier). 

Ook staatssecretaris Sharon Dijksma (Economie) kwam tijdens de opening op een groot tv-scherm (verzorgd door PTH) luid en duidelijk in beeld; ze sprak haar grote waardering uit voor dit initiatief van onder meer aanjager Henk Everts. Laatstgenoemde omschrijft het Innovatiehuis als een kantoorspeeltuin voor lokale ondernemers met lef en visie.

In het Innovatiehuis vond daarna Kafee NOF plaats, te midden van een bedrijven- en innovatiemarkt van startups, partners en diverse andere professionals. Zo kon men zich verdiepen in de filosofie van Fritech (sinds kort officieel partner van Lauwersdelta) dat een allround kenniscentrum is op het gebied van (uitzend)werk, variërend van hbo/universitaire tot Wajongbanen. Alle specialistische kennis hiervoor is 100 procent intern aanwezig bij Fritech.

Ook presenteerde zich de nieuwe onderneming Publy.nl, een startup die zich richt op het maken van interactieve apps waarmee je werkelijk alles kunt uitgeven c.q. downloaden. Van kinderboeken tot brochures, van fotoboeken tot strips of jaarverslagen. Ook voor het onderwijs ziet men kansen voor het ontwikkelen van lesmaterialen en –modules.

Topstuk van de bedrijven- en innovatiemarkt was de door Frysklab meegebrachte 3D-printer die zijn kunsten vertoonde aan het publiek. Frysklab presenteerde live een aantal producten uit deze printer, gemaakt van bioplastic. Zo kon men een beker met bloemenprint zien ontstaan en een armband met reliëf. Bibliotheekservice Fryslân gaat met deze printer op pad om kinderen te enthousiasmeren voor techniek. Kinderen kunnen hiermee oefenen in creatief denken, concepten ontwerpen en gelijk prototypes maken van hun ideeën. De verwachting is dat over 10 jaar elk huishouden een eigen 3D-printer zal hebben.

© Foto’s: Klaas Jan van Dellen & Nicole van der Bijl

© Video: Hendrikje Talsma, Jan ten Hage & Willem Peterson

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.