HARKEMA – Ondanks het aanhoudende druilerige weer op tweede paasdag, gingen de jaarlijkse paasactiviteiten bij openluchtmuseum De Spitkeet in Harkema gewoon door. De regen weerhield jong en oud er niet van om er een feestelijke dag van te maken. Kinderen konden zich uitleven met een eierzoektocht, knutselactiviteiten en een mini-kermis. Hoogtepunt van de dag was, zoals ieder jaar, de zoektocht naar het felbegeerde gouden ei.
“It reint hjoed oan ien tried troch,” zegt vrijwilliger Jeltsje Wiersma van De Spitkeet. “Hoewol’t der aardige opkomst is, kinst it net fergelykje mei de foargeande jierren.” Volgens haar zorgde het regenachtige weer er toch voor dat sommige gezinnen de paasactiviteiten aan zich voorbij lieten gaan. Toch spreekt ze van een geslaagde dag: “De bern dy’t der wiene, wiene entûsjast en hawwe har tige fermakke.”
Verspreid over het museumterrein lagen tientallen kleurrijke paaseieren verstopt. De jonge deelnemers gingen op speurtocht om ze allemaal te vinden. Wie vijf eieren wist te verzamelen, kon ze inleveren bij de paashaas en kreeg in ruil een vrolijk paashaasmasker om zelf in te kleuren en op te zetten. Maar het echte doel en de grootste uitdaging: het vinden van het gouden ei. “Ik hâld pas op as ik it gouden aai ha!”, aldus de fanatieke Benthe. “Dan krijst in ferrassing.”
Tekst loopt door onder de video
Naast het speuren naar paaseieren bood De Spitkeet ook volop andere activiteiten. Bezoekers konden ouderwets broodjes bakken boven een knisperend vuurtje, een draai maken in de draaimolen of hun geluk beproeven bij het eendjes vangen. Voor de lekkere trek waren er suikerspinnen en kleurrijke Slushpuppy’s te krijgen.