Piet Paulusma opent motorshow in Oudwoude

za. 27 februari · 12:522016 · 12:52 · Bauke

Na het grote succes van vorig jaar wordt in Oudwoude dit weekend voor de tweede keer een grote wegracemotoren show gehouden. In de drie grote zalen van het MFC Husterwald wordt door de organisatie groots uitgepakt. Zo zijn er diverse wegraceteams aanwezig, racemotoren, klassieke racemotoren, crossmotoren en speedwaymotoren.

Koos Scherjon

Na het grote succes van vorig jaar wordt in Oudwoude dit weekend voor de tweede keer een grote wegracemotoren show gehouden. In de drie grote zalen van het MFC Husterwald wordt door de organisatie groots uitgepakt. Zo zijn er diverse wegraceteams aanwezig, racemotoren, klassieke racemotoren, crossmotoren en speedwaymotoren.

Op vrijdag 26 februari gingen deuren om 18.00 uur open, rond 19.00 uur was de officiële opening met weerman Piet Paulusma. Zaterdag 27 februari gaan de deuren open om 10.00 uur en zaterdagmiddag is er een demonstratie van elektrische motoren. Zelf een parcours rijden op elektrische motor? Dat kan!! Naast MFC is het veld speciaal ingericht met bulten zand.

Alle dagen zijn er zo’n 15 teams met een doorlopende motor show. Stuk voor stuk echte collector items, met voor de liefhebbers een aantal hele bijzondere motoren. Zo zal de zijspan te bewonderen zijn van Team Streuer. Bennie Streuer uit Grolloo en Geert Koerts uit Erm vormen samen team Streuer. Zij komen uit in het Nederlands en Wereldkampioenschap. Ook de grasbaanmotor van de 28-jarige veelbelovende coureur Jannick de Jong zal in Oudwoude te zien zijn. De Jong werd in 2013 Europees Kampioen Grasbaan, ook in de daaropvolgend jaren 2014 en 2015 wat nog nooit eerder door een rijder is gepresteerd. Tevens is is hij de eerste Nederlander die wereldkampioen op de grasbaan is geworden.

Mark Helmhout uit De Westereen is vooral een rijder die we al jaren kennen vanuit de grasbaansport. In Tsjechië won Helmhout vorig jaar  de speedway in de junioren klasse. Ook zijn motor komt naar Oudwoude. Daarnaast is ook HTZ-Tuning aanwezig. Dit bedrijf bestaat officieel vanaf 2001 en richt zich op de motorsport als geheel en grasbaan en motorcross in het bijzonder. Ook bijzonder is te noemen dat een serie oude motoren weer letterlijk voor de startstreep staan geparkeerd! Hoe dit er uit ziet? Kom dan langs en neem een kijkje! De entree bedraagt slechts € 2,50 (kinderen tot 12 jaar is gratis).

U komt toch ook? Zet het in je agenda: Wegracemotoren show Oudwoude, zaterdag 27 februari van 10.00 tot 23.00 uur, zondag 28 februari tot 15.00 uur. MFC Hústerwâld Wygeast 14, 9294 KP te Oudwoude.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Koos Scherjon