Politie houdt toezicht bij scootermeeting Surhuisterveen
SURHUISTERVEEN – Een scootermeeting in Surhuisterveen is zondagmiddag rustig verlopen, ondanks toezicht van de politie. Er waren geen straatraces of ongeregeldheden, zoals een jaar eerder in Sumar wel gebeurde.
De politie hield zondag een oogje in het zeil vanwege eerdere problemen bij soortgelijke bijeenkomsten. Vorig jaar raakte een scooterrijder zwaargewond na een ongeval tijdens een uit de hand gelopen meeting in Sumar. Dit keer bleef het rustig en hield de groep zich aan een gezamenlijke rit door de regio. Bij de start van de bijeenkomst kregen drie scooterrijders een boete voor het rijden met een valse kentekenplaat. Later, toen de groep richting Buitenpost reed, werd nog een bestuurder bekeurd. Hij trok een wheelie en reed zonder rijbewijs, terwijl hij een motoragent passeerde.
Opvallend was dat sommige deelnemers hun snelle scooters en brommers op aanhangers meenamen en deze niet gebruikten. Later op de middag ging het bij Stroobos alsnog mis. Een scooterrijder kwam daar in botsing met een automobilist. De bestuurder van de scooter bleek geen rijbewijs en kentekenplaat te hebben en kreeg hiervoor een proces-verbaal. Beide voertuigen liepen schade op.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.