Popko en Janny Barkmeijer 60 jaar getrouwd

do. 10 april · 11:48 · Esther Bethlehem

SURHUISTERVEEN – Op woensdag 9 april vieren Popko en Janny Barkmeijer uit Surhuisterveen een bijzonder jubileum: ze zijn dan maar liefst 60 jaar getrouwd! Dit wordt gevierd met een feest, en wethouder Harjan Bruining brengt het echtpaar op 10 april (een dag later) een bezoek om hen namens de gemeente te feliciteren.

Westra Foto en Video

SURHUISTERVEEN – Op donderdag 10 april bracht wethouder Harjan Bruining een bezoek aan Popko en Janny Barkmeijer uit Surhuisterveen, die op woensdag 9 april hun 60-jarig huwelijksjubileum vierden. Het echtpaar werd die dag feestelijk in het zonnetje gezet, en de wethouder feliciteerde hen namens de gemeente met dit bijzondere moment in hun leven.

Popko Barkmeijer en Janny Barkmeijer – Van Dellen ontmoetten elkaar op een bijzondere manier. Popko ging op visite bij de buren, die net een baby hadden gekregen. Daar ontmoette hij Janny, die als kraamverzorgster aan het werk was. Het was een dag van nieuw leven en een nieuwe liefde. Meneer Barkmeijer werkte zijn hele leven in de scheepbouw. Dit bracht hem op verschillende plaatsen, zoals Hoogezand, Wartena en als bedrijfsleider in Hindeloopen. Na hun huwelijk besloot het paar zich in Gerkesklooster te vestigen, waar Popko bedrijfsleider werd bij Barkmeijer Shipyards. Later verhuisde het echtpaar naar Surhuisterveen, waar ze al 20 jaar wonen.

Mevrouw Barkmeijer was voor haar huwelijk kraamverzorgster. Na hun huwelijk richtte ze zich op het gezin en het huishouden, maar ze bleef geregeld helpen bij gezinnen in de buurt wanneer er een baby werd geboren.

Beiden zijn altijd actief maatschappelijk betrokken geweest. Meneer Barkmeijer was onder andere politiek actief binnen de AR en het CDA van Gerkesklooster Stroobos. Hij was betrokken bij de gereformeerde kerk in zowel Gerkesklooster als Surhuisterveen en was medeoprichter van de bridgeclub in Surhuisterveen. Mevrouw Barkmeijer houdt van fietsen en was medeoprichter van een fietsgroep. Het contact met medemensen in het dorp en via de kerk is voor haar erg belangrijk. Samen hebben ze zo’n 45 jaar gekampeerd met de caravan in heel Europa. Popko en Janny Barkmeijer wonen nog zelfstandig en met veel plezier in Surhuisterveen.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Westra Foto en Video