Swaddekuier viert 17e editie met bijna duizend deelnemers
BUITENPOST – De Swaddekuier werd zaterdag voor de 17e keer georganiseerd. Bij mooi weer deden bijna duizend wandelaars mee. Zij konden kiezen uit routes van 40, 20 of 10 kilometer. Om 7.00 uur gaf de Friese gedeputeerde Eke Folkerts het startsein voor de wandelaars van de 40 kilometer.
Later op de ochtend gaf Marc Stockman van sponsor Slagerij Van der Bijl het startsein voor de wandelaars van de 20 kilometer. De 10 kilometer werd geopend door vrijwilliger van het eerste uur Dineke van der Bij en de jongste vrijwilliger, Stan Akse. De routes gingen door een mooi landschap. De wandelaars liepen onder andere over natuurgebieden van Staatsbosbeheer en over landbouwgrond van boeren. De route van 40 kilometer voerde door de Buitenposter- en Surhuizumer Mieden, langs de Doezumertocht en naar de feesttent in Gerkesklooster. Daar kwamen ook de deelnemers van de 20 kilometer langs.
Bij de Steenharst, achter Augsbuurt, kwamen de wandelaars van alle afstanden samen. Daarna liepen zij via de boerderij van Den Hartog en door Kollum terug naar Buitenpost. De deelnemers waren erg enthousiast over de routes. De EHBO hoefde gelukkig maar weinig hulp te verlenen. Veel wandelaars hadden na afloop zelfs nog genoeg energie om gezellig na te praten en feest te vieren bij de stempelposten en bij de finish. Muziek zorgde daar voor een gezellige sfeer. De organisatie kijkt terug op een zeer geslaagde Swaddekuier en bedankt alle deelnemers, vrijwilligers en sponsoren voor hun inzet en steun.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.