Protest tegen gasboringen in het Waddengebied: “Doe het niet, dit gebied is te bijzonder”

ma. 1 september · 17:41 · Ate Wielstra

HOLWERT – ‘Stop met boren – onder de Wadden én overal’. Die boodschap willen Milieudefensie en de Waddenvereniging aankomende zaterdag bij Holwert overbrengen aan Shell en moederbedrijf NAM.

Ate Wielstra

Frank Petersen van de Waddenvereniging vertelt: “De Waddenzee is een van de meest unieke gebieden ter wereld. Er is nergens anders zo’n lang aaneengesloten gebied waar bij eb de zeebodem droogvalt. Er zijn ontzettend veel vogels die hier fourageren. Daarnaast hebben we het hier ook over een gebied dat op de Werelderfgoedlijst staat. Wij vinden dat er hier geen gas meer gewonnen mag worden.”

Tekst loopt door onder de video

 

Veel mensen verwacht

Zaterdag zullen er bussen uit Amsterdam, Utrecht, Den Haag en tal van andere plekken rijden om mensen naar de actie te vervoeren. De verwachting is dat er veel mensen op af zullen komen, wat Petersen positief stemt: “Het is hartverwarmend dat iets waar wij ons in dit deel van Nederland terecht druk om maken, gesteund wordt door misschien wel honderden mensen die uit alle delen van het land komen.”

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Ate Wielstra