Be Quick door naar beslissende ronde nacompetitie

zo. 25 mei · 16:352014 · 16:35 · Archief RTV NOF

Be Quick is ten koste van S.V. Marknesse verder in de nacompetitie. De tweedeklasser uit de Noordoostpolder kwam in Dokkum tot een verdienstelijk gelijkspel, maar de thuisnederlaag (0-1) bleek nu beslissend te zijn geweest.
Veel toeschouwers waren getuige van een zeer spannende wedstrijd. Op het Tolhuispark wist Be Quick in de verlenging toe te slaan middels een doelpunt van Folkert van Dongera.

Gijsbert Zijlstra

Be Quick is ten koste van S.V. Marknesse verder in de nacompetitie. De tweedeklasser uit de Noordoostpolder kwam in Dokkum tot een verdienstelijk gelijkspel, maar de thuisnederlaag (0-1) bleek nu beslissend te zijn geweest. Veel toeschouwers waren getuige van een zeer spannende wedstrijd. Op het Tolhuispark wist Be Quick in de verlenging toe te slaan middels een doelpunt van Folkert van Dongera. Over twee wedstrijden gezien waren de Dokkumers de terechte winnaar, al ontliepen de ploegen elkaar erg weinig.

Be Quick kwam goed uit de startblokken, maar voelde ook direct vanaf het begin dat de gasten zich deze middag niet zo maar gewonnen zouden geven. Het team van Marknesse hanteerde net als de eerste wedstrijd veelvuldig de lange bal en de duels waren opnieuw stevig tegen deze fysiek sterke ploeg. Be Quick kreeg de eerste kans van de wedstrijd via Rudolf Banga na een steekbal van de sterk spelende Johan van Boerum. Na bijna een half uur kreeg Folkert van Dongera een prachtkans na een fraaie voorzet van Janco Wiersma. De kopbal verdween echter in de handen van de keeper. Be Quick bleef druk uitoefenen met o.a. veel hoekschoppen, maar het was ondanks een aantal kansen steeds ‘net niet’. Een verdediger van Marknesse was bijna behulpzaam, maar zijn ongelukkige inzet ging tot zijn opluchting net naast het eigen doel. Be Quick kreeg de kansen, maar het doelpunt viel wel aan de andere kant. Spits Martijn Koelewijn kwam plotseling vrij voor het doel en zijn harde pegel plofte hard in het net achter keeper Eelke Kooistra, 0-1. Na de rust golfde het spel op en neer. Rudolf Banga zag een inzet over de lat verdwijnen en Folkert van Dongera kwam vrij voor de keeper, maar zijn inzet rolde net naast de verkeerde kant van de paal. De spanning nam steeds meer toe, maar doelpunten bleven uit.

In de verlenging was het vrijwel direct raak. Jordi van der Weg schoot hard en laag in, maar de keeper kon nog net redding brengen. Vrijwel direct daarna speelde Janco Wiersma zich goed vrij en zijn voorzet werd bij de eerste paal knap ingeschoten door Folkert van Dongera, 1-1. Op dat moment waren er nog bijna dertig minuten te spelen en alles was nog mogelijk. Marknesse probeerde steeds met de lange bal de spitsen in stelling te brengen, maar echt gevaarlijk werd het niet. De Be Quick verdedigers speelden uitstekend onder leiding van aanvoerder Jelmer Mullender. Een paar minuten voor tijd kreeg Marknesse nog een vrije trap op de rand van de zestienmeter. Spits Janse ontfermde zich over deze vrije trap, maar zijn inzet werd gestopt door keeper Eelke Kooistra. Zo eindigde de wedstrijd, onder uitstekende leiding van scheidsrechter J. Gerbers, in 1-1. Be Quick en ONT mogen nu uitmaken wie volgend jaar in de tweede klas gaat spelen. De eerste wedstrijd is zaterdag op het Tolhuispark, waar weer heel veel toeschouwers worden verwacht.

(C) Verslag: Meindert van der Schaaf.

 

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Gijsbert Zijlstra