Rhythmgirls naar NK Batontwirling
In de loop van het afgelopen seizoen 2008 hadden maar liefst 7 meisjes van de Rhythmgirls zich weten te plaatsen voor het NK Batontwirling met het onderdeel basic strut.
In de loop van het afgelopen seizoen 2008 hadden maar liefst 7 meisjes van de Rhythmgirls zich weten te plaatsen voor het NK Batontwirling met het onderdeel basic strut. Deze kampioenschappen werden afgelopen zaterdag gehouden in het Topsportcentrum te Rotterdam. Op de regionale wedstrijden moet je minimaal 8.5 punten halen om hiervoor in aanmerking te komen. Op zich al erg moeilijk, want de concurrentie is meestel erg groot.
De basic strut lijkt soms erg gemakkelijk, maar daar vergist men zich vaak in. Het is een vierkantje marcheren van 5 bij 5 meter. Maar dat moet dan wel op de maat van de muziek. Je houding en uitstraling zijn ook erg belangrijk. Je moet de tenen erg goed strekken, de knieën in een bocht van 90 graden en de armen zwaaien tot schouderhoogte. Dit is nog maar een kleine greep uit het aantal criteriapunten die de jury bekijkt. Dus al met al een uitstekende prestatie om uitgenodigd te worden voor deze Nederlandse kampioenschappen.
Uitslagen:
Peewee:
- Durkje Cuperus 8.0 – 6e plaats
- Fardau Jorritsma 6.9 – 13e plaats
- Esther van Dekken 6.5 – 16e plaats
- Marije Kok 6.0 – 17e plaats
Juvenile:
- Froukje Cuperus 8.8 – 5e plaats
Preteen:
- Lysbeth Visser 8.8 – 6e plaats
- Baukje de Jong 8.4 – 10e plaats
Op de foto van links naar rechts: Froukje Cuperus, Baukje de Jong, Marije Kok, Fardau Jorritsma, Durkje Cuperus, Esther van Dekken en Lysbeth Visser.
© Foto: RTV Noordoost-Friesland
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.