Ridders op de boerendag in Driezum/Wâlterswâld
Ridders en zwaarden genoeg afgelopen zaterdag op de Boerendag. Er waren demonstraties van zwaardvechten, paardenshows en een markt. Hier kon je zien hoe de mensen honderden jaren geleden leefden?
Ridders en zwaarden genoeg afgelopem zaterdag in Driezum/Wâlterswâld. Er waren demonstraties van zwaardvechten, paardenshows en een markt. Genoeg te beleven,hier kon je zien hoe de mensen honderden jaren geleden leefden? Bij het Middeleeuws Ridderspektakel hadden ze hun kampement opgeslagen. Ze lieten zien hoe het er in de Middeleeuwen aan toeging, met koken op houtvuur en jagen met pijl en boog.
Het vuur werd nog even opgestookt, koks roeren in een grote ketel met soep er worden pannenkoeken gebakken zodat de ridders en jonkvrouwen straks goed kunnen eten. In het Middeleeuws dorp zie je niet alleen de hoofdrolspelers , maar ook het Middeleeuwse leven er omheen en je loopt er zomaar een echte hofdame of nar tegen het lijf. Ook werd er een dief gevangen die naar de schandpaal ging en werd bekogeld met stenen en rotte eieren, een valkenier toonde verschillende roofvogels en uilen.
Er was een echte boerenboeldag en de inbreng ging grif van de hand. Een heckelmachine in bedrijf en hoe er vroeger gewerkt werd met graan en koren het klepelen lieten ze zien. Oude trackers kon men bewonderen en prachtige old mobiles, voor de kinderen was er een groot reuzenrad, draaimolens, springkussen enz.
(C) Foto’s: Everdina Boersma
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.