Ropta Boys in super tweede helft ruim langs Drogeham

za. 12 december · 00:002009 · 00:00 · Archief RTV NOF

Voet bal is zeer onvoorspelbaar. Dit bleek afgelopen zaterdagmiddag in het treffen tussen Ropta Boys en Drogeham.

Voetbal is zeer onvoorspelbaar. Dit bleek afgelopen zaterdagmiddag in het treffen tussen Ropta Boys en Drogeham.  Ropta Boys speelde afgelopen zaterdagmiddag een meer dan dramatische eerste helft. Eigenlijk waren er geen woorden te vinden voor het slechte spel, want zo slecht speelde Ropta Boys.Er was één Ropta Boys supporter die eigenlijk de gehele eerste helft goed typeerde met de woorden: De Ropta Boys spelers konden allemaal wel kleurenblind zijn, want echt alle ballen werden bijna direct ingeleverd bij tegenstander Drogeham.


Ropta Boys was de gehele eerste helft overal een stap te laat. Van opbouw was geen sprake en iedereen liep doelloos in het veld rond. Er lukte werkelijk niets bij Ropta Boys. Natuurlijk zat Drogeham er kort op tegen de mede koploper in de 5e klasse B. Maar ook in felheid en strijdlust troefde Drogeham de jongens van trainer Yko de Boer af. Na een half uur kon trainer de Boer de malaise niet meer aan zien en wisselde Jan Yzn Braaksma en Gerard Peter Weidenaar voor Andries Weidenaar en Jorrit Jaap Weidenaar. Deze twee jongens waren slachtoffer van het collectief falen van Ropta Boys, want alle elf had hij kunnen wisselen. Ondanks het grote veldoverwicht wist Drogeham uit acht corners niet te scoren. De gevaarlijke kopballen gingen net over of net naast. Zelfs werd er één keer op de doellijn een inzet gered door Jan Pzn Braaksma om erger te voorkomen voor Ropta Boys. Tot aan de laatste minuut voor rust was Ropta Boys zegge en schrijve tweemaal in de buurt geweest bij de kou kleumende Drogeham keeper. In de laatste minuut kreeg Ropta Boys wonderwel de grootste mogelijkheid via Arend Castelein. Hij werd door een dieptepass van Auke Meinsma alleen voor de keeper gezet. De inzet werd fraai gered door de Drogeham keeper. De rebound na deze redding werd door Roelof Weidenaar naast geschoten. Om eerlijk te zijn zou een doelpunt zeer en zeer onterecht zijn geweest. Op deze grote kans na was het eigenlijk een groot wonder dat Ropta Boys schadevrij met 0-0 de rust in mocht. De terecht ontevreden Ropta Boys supporters zochten mopperend de warme kantine op voor koffie en met bitter weinig geloof in herstel.


Herboren Ropta Boys in tweede helft.


Tot grote blijdschap van de vele supporters werd de tweede helft een verademing om gade te slaan. Vanaf minuut één stond de Ropta Boys ploeg er. De ploeg was fel, strijdvaardig, wilskrachtig en begon te voetballen en te scoren. De Ropta Boys toeschouwers werd echt verwend in deze tweede helft. Na vijf minuten werd het 1-0 via een familie onderonsje. Een corner van Jan Meindert Castelein werd met een mooie halve volley knap binnen geschoten door Arend Castelein. (1-0)


Na dit doelpunt was Ropta Boys helemaal los en kwam Drogeham er in tegenstelling tot de eerste helft niet meer aan te pas. Het werd een gala voorstelling onder aanvoering van de fel strijdende Jan Meindert Castelein. Even later was het bijna opnieuw raak, maar nu werd een inzet van Roelof Weidenaar van de doellijn gehaald door een Drogeham speler. Na het missen van nog enkele grote mogelijkheden door enkele Ropta Boys spelers was het wel raak na 25 minuten spelen in de tweede helft. De snelle Birhanu Rispens was de Drogeham verdediging te snel af. Zijn inzet werd nog gekeerd door de Drogeham keeper. De rebound werd heel attent opgepakt door Roelof Weidenaar die daarna in tweede instantie de 2-0 binnen schoot voor Ropta Boys.  Na dit doelpunt ging Ropta Boys gewoon door. In de 35e minuut was het Sander Braaksma die zijn afstandsschot van meer dan 20 meter op de lat zag belanden. De rebound was opnieuw voor Ropta Boys. Nu was het Jorrit Jaap Weidenaar die attent reageerde en de Drogeham keeper kansloos liet. (3-0) De koek was nog niet op, want Ropta Boys voetbalde alle frustraties uit de eerste helft van zich af.  In de 40e minuut wist Birhanu Rispens zichzelf goed vrij te spelen aan de linkerkant. Zijn inzet werd opnieuw niet klemvast verwerkt door de Drogeham keeper met als gevolg dat de rebound nu door Willem Wijma kon worden gepromoveerd tot doelpunt. (4-0) Drogeham kwam in de tweede helft niet meer in het spel voor. Eenmaal moest Jan Pzn Braaksma een gevaarlijk schot blokken tot corner. Echt een wedstrijd met twee gezichten. Het werd zelfs nog erger voor Drogeham. In de slotminuut werd het zelfs 5-0 voor Ropta Boys. Een vrije trap van rechts door Willem Wijma werd panklaar op het hoofd gelegd van Arend Castelein. Zijn kopbal was onhoudbaar van dichtbij en betekende de winst in deze merkwaardige wedstrijd. De mannen van trainer Yko de Boer hebben een dramatische eerste helft omgezet in een glansrijke en doelpuntrijke tweede helft. Op basis van de tweede helft is niets af te dingen op de winst. Door deze winst blijft Ropta Boys medekoploper in de 5e klasse B.


Ijs en weder dienend staat volgende week de laatste wedstrijd in 2009 thuis tegen F.C. Grootegast op het programma voor Ropta Boys.


Eindstand: 5 – 0. 


Verslaggever Jan Torensma. 


Overige uitslag v.v. Ropta Boys: 


Ropta Boys  E1 – BCVBergum  E1  2 -8.


De E-junioren waren niet opgewassen tegen het sterke BCVBergum in deze mooie oefenwedstrijd. Voor Ropta Boys wisten Doeke Jan Wilman en Jacob Mooibroek te scoren. Ondanks de nederlaag was het een mooie oefenwedstrijd voor de E-junioren.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.