Ropta Boys komt niet optimaal uit de winterstop
EASTERNIJTSJERK – Terwijl de mistbanken zich samen pakten boven sportpark de Fiver in Easternijtsjerk moesten Ropta Boys en Beetgum zich klaar maken voor de eerste competitie wedstrijd na de winterstop. Ropta Boys speelde het eerste kwartier goed maar liet zich toen inzakken en werden de meeste duels verloren. Beetgum bood goed tegenstand door kort te dekken en de duels aan te gaan, Ropta Boys had het moeilijk om hier onder uit te voetballen. Na negentig minuten stond er een gelijkspel op het bord dat gezien de wedstrijd waarschijnlijk ook de eerlijkste verdeling was.
EASTERNIJTSJERK – Terwijl de mistbanken zich samen pakten boven sportpark de Fiver in Easternijtsjerk moesten Ropta Boys en Beetgum zich klaar maken voor de eerste competitie wedstrijd na de winterstop. Ropta Boys speelde het eerste kwartier goed maar liet zich toen inzakken en werden de meeste duels verloren. Beetgum bood goed tegenstand door kort te dekken en de duels aan te gaan, Ropta Boys had het moeilijk om hier onder uit te voetballen. Na negentig minuten stond er een gelijkspel op het bord dat gezien de wedstrijd waarschijnlijk ook de eerlijkste verdeling was.
Ropta Boys creëerde meteen een 100% kans die Hendrik Willem v/d Vorst perfect voorgaf op Andre Turkstra. Turkstra plaatste de bal iets te hoog en zag zijn schot terug het veld in komen via het latwerk. Ropta Boys had in de eerste minuten het betere spel en voetbalde voornamelijk op de helft van Beetgum. Na twintig minuten kwam Beetgum voor de eerste maal voor de goal van Ropta Boys. Een bal van af de rechterkant kon door keeper Johannes de Groot weg getikt worden maar viel voor de voeten van een aanvaller van Beetgum die zijn vizier te hoog had en de bal over de goal jaagde. Na een half uur was het Beetgum dat voor de tweede keer de bal voor de goal kreeg en de vrije man vond die de bal nu wel in het net schoot om de voorsprong op het bord te zetten. Ropta Boys probeerde aan te vallen maar liep zich zelf steeds vast op de Beetgum defensie. De lange ballen van achteruit waren gemakkelijk te verdedigen en zo hield Beetgum simpel de voorsprong. Net voor het rustsignaal was er nog een prima voorzet van Ropta Boys die net op tijd door Beetgum weg gewerkt kon worden en op de vrije trap van Geert Linthof werd niet attent genoeg gereageerd toen de goalie van de tegenstander de bal los liet. Zo werd er gerust met een 0-1 tussenstand.
Ropta Boys kwam niet veel beter uit de rustperiode en voetballend wilde het niet lukken. Er werd gezocht naar openingen en oplossingen die werd gevonden door de opkomende Minze Faber. Zijn puntgave voorzet in de vijfenzestigste minuut werd door Andre Turkstra hard en strak achter de keeper geschoten en zo werd de stand weer gelijk getrokken. Beetgum kwam met de schrik vrij toen Tjidsger Braaksma de vrije trap van Anco Dijkstra binnen kopte. Het was de goalie van Beetgum die net op tijd zijn uitgestoken voet achter de bal kon krijgen om een doelpunt te voorkomen. Het venijn van de wedstrijd bleek in de staart te zitten toen Beetgum dacht de punten mee naar huis te nemen door vijf minuten voor het einde de bal kei hard binnen te schieten. Keeper de Groot toucheerde de bal nog met de hand maar niet genoeg om te voorkomen dat de bal binnen de palen viel. Het publiek dacht dat de wedstrijd wel gespeeld was en droop af richting kantine maar nog geen minuut later was het Andre Turkstra die de bal achter de Beetgum keeper kopte en wederom de achterstand weg poetste. De scheidsrechter leek ook tevreden met een gelijkspel en eindigde de wedstrijd kort daarna.
Ropta Boys ziet het gat met nummer twee Ternaard oplopen naar vijf punten door het gelijke spel van vandaag. Volgende week gaat Ropta Boys op bezoek in Blija en moeten ze zorgen dat ze weer punten gaan pakken om aansluiting te houden bij de bovenste ploegen in de ranglijst. Beide concurrenten voetballen dan een derby die nog wel eens anders wil eindigen dan de ranglijst doet vermoeden.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.