Ropta Boys pakt drie punten bij GSVV

zo. 18 september · 00:002011 · 00:00 · Archief RTV NOF

De koploper van de vierde klasse B moest afgelopen zaterdag op bezoek bij GSVV uit Gerkesklooster. Voor de Ropta Boys ploeg was er vandaag de kans om de wedstrijd van vorige week te doen vergeten. Na 90 minuten spelen had Ropta Boys de drie punten binnen en had het publiek een aantrekkelijkere wedstrijd gezien dan vorige week…

De koploper van de vierde klasse B moest afgelopen zaterdag op bezoek bij GSVV uit Gerkesklooster. Voor de Ropta Boys ploeg was er vandaag de kans om de wedstrijd van vorige week te doen vergeten. Na 90 minuten spelen had Ropta Boys de drie punten binnen en had het publiek een aantrekkelijkere wedstrijd gezien dan vorige week.

Net als vorige week begon de Ropta elf uitzonderlijk scherp aan het duel. Men ging direct in de aanval en kreeg al snel kansen om te scoren. Birhanu Rispens had na tien minuten spelen moeten scoren door een hoge bal in een keer te schieten. In plaats daarvan besloot hij de bal aan te nemen en gaf de verdediger daardoor genoeg tijd om hem dwars te zitten. Na 20 minuten was het wel raak. Een ingooi van Willem Wijma belandde in het 16 meter gebied en nadat vele benen de bal al half hadden aangeraakt was het Birhanu Rispens die de bal in de hoek van de goal legde (0-1).

Na deze goal bleef Ropta Boys grote kansen creëren terwijl GSVV zeker niet onder deed voor Ropta Boys. Enkele minuten na de goal brak Tjidsger Braaksma door op links en dribbelde richting de keeper. Hij speelde net voor de keeper de bal opzij en verraste de mee opgekomen Birhanu Rispens. Hij kon de bal maar net schampen en zo ging een goede kans verloren. Er werden in de rest van de eerste helft nog kansjes gecreëerd. Willem Wijma en Johannes van der Meer kregen beiden ook nog een gele kaart. Willem voor een harde charge en Johannes voor shirtje trekken. Met een kleine voorsprong werd er geschaft.
Tweede helft

In de pauze werd Andries Weidenaar erin gebracht voor Johannes van der Meer. In het begin van de tweede helft waren de ploegen in evenwicht. In de 57e minuut was het weer Birhanu Rispens die een grote kans kreeg. Een pass van Roelof Weidenaar zet Birhanu alleen voor de keeper. Hij schiet tegen de keeper aan. De rebound beland bij Willem Wijma. Die haalt direct de trekker over maar schiet helaas voorlangs. In de 65e minuut krijgt een speler van GSVV voor de tweede maal geel. Hij moet eraf en Ropta Boys speelt de laatste 25 minuten met een man meer. 2 minuten later trekt de scheidsrechter alweer een gele kaart voor een GSVV- speler voor te hard inkomen op een Ropta speler. Binnen een minuut is weer een soortgelijke situatie en ook nu krijgt een GSVV speler het beruchte geel te zien. In de 70e minuut neemt Birhanu Rispens een hoge bal in een keer op de slof. De bal beland buiten bereik van de keeper op de paal.

De man meer situatie brengt voor de Ropta Boys ploeg niet rust in de ploeg. De periode dat GSVV met tien man speelt zijn ze zowaar nog gevaarlijker dan in het eerste uur van de wedstrijd. In de 75e minuut krijgt GSVV een corner. De bal komt bij de 2e paal en een GSVV speler kan inkoppen. Hij kopt op de lat en de bal word naar voren gerost. Tjidsger kan de bal meenemen en loopt richting de keeper. In het 16 meter gebied komt hij in de knoei met zichzelf en de bal en raakt de bal kwijt aan een verdediger van GSVV. In de 80e minuut belandt een ingooi van Auke Meinsma bij Roelof Weidenaar.

Tussen twee man in kan hij de bal controleren. Hij draait en schiet hard op de goal. De keeper kan de bal net wegtikken en de rebound is voor Birhanu Rispens. Die schiet helaas niet hard genoeg in. In de laatste tien minuten komt Johannes de Groot erin voor Jan Yme Braaksma. Er zijn nog enkele kleine kansen voor beide ploegen maar Ropta Boys behoudt gelukkig de voorsprong. De ploeg heeft nu de maximale score uit de eerste drie competitiewedstrijden. Deze wedstrijd was voor het publiek zeker leuk om te aanschouwen. Het is alleen jammer dat de ploeg met een man meer situatie niet de rust kon bewaren en de wedstrijd rustig uitspelen. Volgende week mag de ploeg weer in eigen huis voor de drie punten strijden. Ditmaal tegen Noordbergum.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.