Ruim 50.000 mensen bezochten Dokkum tijdens hele Keningswykein: “Olderbolderboppebêst”
DOKKUM – Keningsdei 2026 en het bijbehorende Keningswykein in Dokkum zijn volgens de organisatie en hulpdiensten zonder noemenswaardige problemen verlopen. Met tienduizenden bezoekers kijkt de stad terug op een geslaagd, druk, maar beheersbaar feest.
Keningsdei 2026: 21.000 bezoekers
Op maandag 27 april kwamen er volgens de gemeente ongeveer 21.000 bezoekers naar Dokkum. Vooral rond de Helling werd het in de middag druk. Bezoekers werd toen tijdelijk gevraagd om daar niet naartoe te komen. Volgens de organisatie was het “gezellig druk, maar niet te vol” en hoefde de stad nergens te worden afgesloten.
Tekst loopt door onder de video
50.000 bezoekers in totaal
Over het hele Keningswykein, van vrijdag tot en met maandag, trok Dokkum ruim 50.000 bezoekers. De gemeente spreekt van een gemoedelijke, feestelijke en ontspannen sfeer, zonder noemenswaardige incidenten. Burgemeester Johannes Kramer omschreef het weekend en Keningsdei in 1 woord als: “Olderbolderboppebêst”.
Geen aanhoudingen
Ook de politie bevestigt dat beeld. Tijdens het koninklijk bezoek en de festiviteiten zijn geen aanhoudingen verricht en deden zich geen grote incidenten voor.
Iets gemist?
Voor het grote fotoboek, kunt u deze link aanklikken. (opent in een nieuw venster)
Om de videocompilatie te zien, een korte versie van de gehele feestdag in Dokkum, klikt u hier. (opent in een nieuw venster)
Voor het hele live-visual-radioprogramma kijkt u hier. (opent in een nieuw venster)
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.