s.v. ASC’75 ook na Jistrum nog zonder puntverlies

zo. 9 november · 14:262025 · 14:26 · RTV NOF

AUGUSTINUSGA – Zaterdag 8 november stond in de 6e competitieronde voor ASC, de thuiswedstrijd tegen Jistrum, op het programma. ASC dat de eerste 5 competitiewedstrijden gewonnen had, en dus met 15 punten uit 5 wedstrijden bovenin meedoet in de 5e klasse D, wilde deze 6e wedstrijd ook in een zege omzetten.

Ingezonden

Trainer Sip Jaap Bos had deze wedstrijd, voor het eerst dit seizoen, Niels Weening vanaf het begin weer tot zijn beschikking waardoor er met een iets andere opstelling werd begonnen aan de wedstrijd tegen Jistrum dan in voorgaande wedstrijden. Ook doelman Allard van den Bosch keerde terug in de basis na een blessure die hij eerder sit seizoen opliep. De aftrap was om 14:00 uur en trokken beide ploegen ten strijde. In de eerste minuten golfde het spel wat op en neer. Al na ruim 3 minuten spelen was het ASC dat een eerste lopende aanval produceerde en was het Gerlof van den Bosch die de 1-0 op het scorebord zette, door de bal bij de 2e paal binnen te schuiven (waar overigens zijn broer Timon opdook voor het geval de bal voorlangs zou zijn gegaan).

Een voortvarend begin voor de mannen uit Augustinusga, Surhuizum en omstreken. ASC had het meeste balbezit, maar na de 1-0 bleef het de bal wel rondspelen maar werd daaruit niet gevaarlijk. Jistrum gaf wel zo nu en dan een speldeprikje maar daar bleef het dan ook wel bij. De ruststand van 1-0 leek wat mager, maar recht op veel meer had ASC ook niet. Na de pauze werd het niet veel flitsender. De tweede helft, waarin weinig noemenswaardigs gebeurde, leek wel ‘een eeuwigheid’ te duren, dit kan overigens ook zijn omdat de man van het scorebord niet helemaal bij de tijd was… Tegen het einde van de wedstrijd begon ASC beter te voetballen en legde het nog een paar prima aanvallen op de mat, waaruit in de 90e minuut de 2-0 werd geproduceerd.

Een de bal belandde, via een aanval die werd opgezet door Timon van den Bosch, bij Arend Veenstra die oog had voor, de geheel vrijstaande,  Johan Nicolai die beheerst de bal in het net achter de goalie van Jistrum deponeerde. Deze 2-0 was ook de eindstand toen er na zo’n 98 minuten voor het laatst werd gefloten en kon de 3e helft met zangeres Jayden in opperbeste stemming worden ingezet.

Wederom 3 punten voor het vlaggenschip van ASC, dat de komende 3 weken pas echt zal komen te weten waar het staat wanneer het de 3 naaste belagers op de ranglijst treft, te beginnen met v.v. Westerkwartier, aanstaande zaterdag 15 november om 14.30 uur in Niebert.
 

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.