Sociale media in de ban van meteoor in de regio

zo. 17 september · 12:362023 · 12:36 · RTV NOF

Op sociale media was veel te doen om een lichtgevende streep die zaterdag rond 20.30 uur te zien was in de lucht. Simon Bosma uit Eastermar had het vastgelegd met de dashcam van zijn auto, toen hij op de N381 bij Drachten reed. Toen hij de afslag naar Ureterp voorbij kwam, vloog het verschijnsel naar beneden.

𝕏 Simon Bosma

REGIO – Op sociale media was veel te doen om een lichtgevende streep die zaterdag rond 20.33 uur te zien was in de lucht. Simon Bosma uit Eastermar had het vastgelegd met de dashcam van zijn auto, toen hij op de N381 bij Drachten reed.

Toen hij de afslag naar Ureterp voorbij kwam, vloog het verschijnsel naar beneden schrijft Omrop Fryslân. Hij plaatste het op X en kreeg vele reacties. Hoewel sommigen opperden dat het wel eens ‘de Russen’ of het ‘Hûnekop Festival’ zou kunnen zijn, lijkt het te gaan om een komeet. In de omgeving Franeker, Dokkum, Hurdegaryp en Groningen werd de lichtflits ook gezien en de bekende sterrenkundig journalist Govert Schilling riep op details door te geven aan de meteorenwerkgroep.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.