Stap richting nieuwe woningen op Mounetilleterrein in Damwâld
DAMWÂLD – Er is beweging in het woningbouwplan op het Mounetilleterrein in Damwâld. Bouwgroep Dijkstra Draisma vraagt nog dit jaar de vergunning aan voor de bouw van 8 appartementen. Als de vergunningsprocedure volgens planning verloopt, start de bouw naar verwachting in het voorjaar van 2026.
Aangepast plan, focus op wonen
Dijkstra Draisma werkt aan een aangepast plan dat beter aansluit bij de huidige situatie. Het oorspronkelijke plan uit 2021 bestond uit 5 vrijstaande woningen, 8 appartementen en een gezondheidscentrum. De plannen voor de vrijstaande woningen en appartementen blijven in grote lijnen ongewijzigd. In het voorjaar van 2026 start Dijkstra Draisma met de realisatie van de appartementen als eerste fase van het project. De rest van het plangebied wordt in een later stadium verder ontwikkeld.
Gezondheidscentrum niet haalbaar
Het beoogde gezondheidscentrum wordt niet opgenomen in het aangepaste plan. Uiteindelijk is ondanks alle inspanningen gebleken dat het concentreren van de zorgpartijen niet haalbaar is. Eerder onderzoek laat ook zien dat woningbouw in de nieuwe situatie een wenselijke invulling is. “We onderzoeken of woningbouw op die plek mogelijk is,” zegt Egbert Zwarts van Dijkstra Draisma.
Invulling waar het dorp wat aan heeft
Wethouder Kees Wielstra is blij dat er nu echt iets gaat gebeuren. “In het coalitieakkoord is afgesproken dat woningbouwprojecten die in voorbereiding zijn, zoals Mounetille, tot uitvoering worden gebracht. Als college hebben we ons daarvoor ingezet, want inwoners wachten al lang op resultaat. Het is mooi om te zien dat er nu beweging is, want dit terrein verdient een goede invulling waar het dorp wat aan heeft.”
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.