Stralende start voor 56e Gondelvaart op Wielen: “It rekket my echt, it is gewoan wer slagge”

za. 20 september · 08:552025 · 08:55 · RTV NOF | Isa Visser & Demi Hoekstra

DROGEHAM – De 56e editie van de Gondelvaart op Wielen ging vrijdagavond los. Er is ook dit jaar hard gewerkt om de gondels op tijd klaar te krijgen en dat is weer gelukt. Duizenden bezoekers komen dit weekend de gondels bewonderen, die twee avonden een tocht door het dorp maken.

Binne-Louw Katsma & Westra Foto en Media

Een weekend wat begint met schitterend weer. Iets waar de organisatie blij mee is, zo legt voorzitter Jellie Hamstra uit. “It is eltse kear wer superspannend oft it slagje sil, mar it is ús gewoan wer slagge. It rekket my echt. Ik ha in pear nachten wekker lein fan alle wynstjitten, dat is echt sa fan: oh, hoe komt dit no? Mar dit fielt wol echt as in kadootsje.”

Van een mooie Mario Kart tot een levensecht ganzenbord hebben de groepen hun creativiteit laten zien en dat maakte indruk op de bezoekers. “Echt hiel moai. Ik tink dat der in soad wurk yn sit, en dat al it gefoel deryn leit, de blidens, de belibbing dy’t der op dat stuit by de bern is,” vertelt een bezoeker.

Tekst loopt door onder de video

 

Burgemeester Jouke Douwe de Vries maakte zijn eerste gondelvaart mee als nieuwe burgemeester. “It is fantastysk, hiele moaie gondels, hiel grut en prachtich yn it ljocht,” zegt hij. De Vries heeft samen met de kinderburgemeester onder andere de rol van jury. “Ik sei tsjin Jildau, de berneboargemaster, dat sy mar it foartou nimme moast, want ik kin hjir hast gjin kar yn meitsje.”

Veel tijd

Het dorp is bijna een jaar bezig geweest met het bedenken, uitwerken en maken van een gondel. Vorig jaar was het voor de organisatie nog de vraag of de gondelvaart door kon gaan, omdat er te weinig waren, maar door de inzet van het dorp kon het toch doorgaan. Ook dit jaar stonden ze er weer met volle energie. “Ik tink dat Droegeham der hiel sterk yn is om altyd nei de mooglikheden te sjen. Dêrom bin ik dan ek wer hiel grutsk dat it slagge is,” aldus Jellie Hamstra.

“De 56 jier tradysje, dat fyn ik prachtich,” – bezoeker Gondelvaart op Wielen.

Prijsuitreiking

Tijdens de 56ste editie werden meerdere prijzen uitgereikt. De Willem Koster Award ging naar Vaiana, de Figurantenprijs en de Publieksprijs werden beide gewonnen door Dances with Wolves.

De prestigieuze Gouden Dahlia, de prijs die de buurten onderling aan elkaar geven en waarbij de meeste stemmen bepalen, ging naar De Jeugd met hun creatie Enchierro. Daarmee mag de jeugd zich ook de grote winnaar van de Gondelvaart op Wielen noemen.

De volledige uitslag is als volgt:

 1.⁠ ⁠De Jeugd – Enchierro  
 2.⁠ ⁠De Fjouwersprong – Iguana
 3.⁠ ⁠Bosma-Delte – Vaiana
 4.⁠ ⁠Om’e Dyk – Dances with Wolves
 5.⁠ ⁠Roun om’e Toer- Ikkerham – it Guozzebrief 
 6.⁠ ⁠Lyts Begjin – The Great Train Robbery 
 7.⁠ ⁠B.E.N.D.E. – Dêr sit muzyk yn 
 8.⁠ ⁠De Musketiers – Mario Kart
 9.⁠ ⁠Bouwgroep Om’e Brege – Carnaval in Rio
10.⁠ ⁠Chr. Brassband Dacapo – Fata Morgana

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Binne-Louw Katsma & Westra Foto en Media