Stralende zon bij Into the greft fiskfeest
TERNAARD – Zaterdag vierden visvrienden ‘De Forelboys’ van Ternaard hun 22-jarig bestaan met een vismiddag voor jong en oud, vorig jaar voor het laatst bij de forelpoel vanaf nu in de greft van Ternaard.
Jaren achtereen gingen de visvrienden vissen bij de forelpoel in Kollumersweach. Tijdens dit jaarlijkse uitje werd er naast vissen ook genoten van de gezelligheid en een hapje en drankje.
Na het lustrum van 20 jaar en vorig jaar voor het laatst bij de forelpoel nu weer in de greft van Ternaard. Deze middag konden de jonge vissers hun kunsten ook laten zien. Na twee uurtjes vissen werden de prijzen uitgereikt aan de jeugd drie derde prijzen waren er voor Janne van der Veen, Niek Hoekstra, en Ilias allen met twee vissen. Met zeven vissen werd Meinte de Jong winnaar bij de jeugd.
Van drie tot zes werd de visstrijd door de volwassen aangegaan zij mochten ook in de greft hengelen met de uitgezette karpers en wytfiskjes. Na een spannende eindspurt kwam de jury tot een winnaar met negen vissen werd Johannes Sliep winnaar. Johannes mag een jaar de Syb Ferwerda wisselbokaal poetsen. Tweede werd Berend Jan de Graaf met zeven vissen Germer van der Weg werd derde. Monte Talma kreeg een prijs voor het binnen hengelen van de grootste karper, 50 cm! Van de tien uitgezette karpers werden er twee aan de haak geslagen.
Naast vissen konden de kinderen zich vermaken op de springkussens, touwtje trekken, schminken en veel ranja en ijsjes. De volwassen konden naast vissen ook hun doel bepalen in de schiettent. Voor de warme hap kon je genieten van broodje hamburger of toepasselijker gebakken vis, uit de viskraam wel te verstaan. Deze geslaagde vismissie werd afgesloten met muziek Dj Herman en troubadour Sytse Haaima die het publiek liet roeien, polonaise lopen en als klapper de zevensprong. ‘Vissen is een feestje daarom een fiskfeestje’
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.