Teleurstelling over ontslagvergunningen Prins Dokkum
Donderdag heeft het UWV de ontslagvergunningen verleend aan de directie van Prins Dokkum. Dit naar aanleiding van het voornemen de productie in Dokkum te stoppen.
Donderdag heeft het UWV de ontslagvergunningen verleend aan de directie van Prins Dokkum. Dit naar aanleiding van het voornemen de productie in Dokkum te stoppen. “Ondanks twee ronden verweer en ondanks de goede argumenten van de vakbonden om de ontslagvergunningen te weigeren en de productie in Dokkum open te houden heeft het UWV zich toch enkel en alleen maar gehouden aan hun beleidsregels. Voor het UWV staat het de werkgever vrij een productie te sluiten en te verplaatsen naar elders,” schetst het CNV.
“Tevens staat in de beleidsregels van het UWV dat zij zeer marginaal hoeven te toetsen. Het UWV heeft inderdaad marginaal getoetst. Dat wil zeggen dat zij de “trucs” die door SafeRoad zijn uitgehaald niet meenemen in haar toetsing. Het UWV heeft niet gekeken naar:
- De koopprijs die Prins Dokkum in 2010 zelf moest ophoesten door middel van de rente die ze over de door SafeRoad afgesloten lening moesten betalen.
- De verhoging van de waarde het machinepark bij de koop door SafeRoad waardoor de lasten van het bedrijf fors omhoog gingen.
- Forse management vergoeding die Prins aan SafeRoad jaarlijks moest betalen.
- De slinkse manier van SafeRoad om de door prins Dokkum opgebouwde klantenkring in te pikken en daarna met de Noorderzon te vertrekken.
- de prijs die de Nederlandse belasting betaler moet betalen omdat 22 werknemers in de WW belanden
Ook heeft het UWV niet gekeken naar wat de “kooptruc” van SafeRoad de Nederlandse schatkist heeft gekost.
- De rente van de lening werd afgetrokken op kosten van de Nederlandse belastingbetaler.
- Omdat de winst zo laag mogelijk werd gehouden hoefde SafeRoad geen Vennootschapsbelasting te betalen.
- De vuile grond onder de fabriek zal straks op kosten van de Nederlandse belastingbetaler moeten worden schoongemaakt.
- De WW uitkeringen moeten door de Nederlandse Staat worden bekostigd.
- De klanten van Prins verdwijnen uit Dokkum richting SafeRoad. Dat kost de Nederlandse Staat belasting inkomsten
“Ik ben zeer teleurgesteld in de marginale toetsing door- en de beslissing van het UWV. Ik had gehoopt dat zij na alle publiciteit, verzet en goed beargumenteerde verweren van vakbonden strenger zouden hebben getoetst. Zeer teleurstellend voor de werknemers die als leeuwen hebben gevochten voor hun baan. Sterker nog…zij hebben zelf een half jaarsalaris laten schieten om alle onrecht boven tafel te krijgen”.
“Uiteindelijk heeft de politiek ook geen kans gezien Prins te redden van de ondergang. Ook dat valt me zwaar tegen”. Moraal: “Uiteindelijk sta je als werknemer alleen!”
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.