Ternaard moet meerdere erkennen tegen VCR
TERNAARD – Het verlies tegen VCR heeft Ternaard aan zichzelf te danken door dat de vele kansen die men kreeg niet benut werden en een beetje pech deze middag. Al in eerdere competitiewedstrijden bleek dat het scoren bij Ternaard te wensen over laat, want er wordt best goed gevoetbald, maar de afwerking is een probleem momenteel.
Goede start, maar geen afwerking
Trainer Visser kon zaterdag bijna beschikken over een volledige selectie. Toch viel Simon van der Weg in de voorbereiding af met een bovenbeenblessure. Op de bank begonnen Ronald Post en Laurens Kramer. Voor de wedstrijd mocht pupil van de week Jonathan Verbeek de wedstrijdbal aanbieden aan scheidsrechter Gort uit Grijpskerk. Daarna floot Gort voor het begin van de eerste helft. VCR trapte af en zette meteen een aanval op, maar die liep op niets uit.
Daarna was het Ternaard dat aanviel. Keije van der Kooi stuurde Gerwin Wiersma op links weg. Wiersma bracht de bal voor, maar een verdediger van VCR verwerkte de bal tot hoekschop. Die leverde Ternaard niets op. Het spel golfde op en neer. In de 7e minuut kreeg Jouke Hoekstra een kans, maar zijn schot ging naast het doel van Ternaard. In de 14e minuut volgde een mooie aanval van Ternaard: Jan Pieter Prins gaf de bal mee aan Alex van der Weg, die het strafschopgebied indook. Zijn schot werd echter nog net geblokt door een verdediger, waarna VCR-keeper Lennert Kooistra de bal kon vangen.
Ternaard zette VCR steeds meer onder druk. In de 26e minuut kwam Anthony Hoekstra over rechts op snelheid en gaf een voorzet op Andries Vlasman. Die kon vrij uithalen, maar raakte de bal met het verkeerde been, waardoor de bal naast ging. Een grote kans op de 1-0 was verloren. VCR kwam er af en toe goed uit, maar werd niet echt gevaarlijk. Tot de 37e minuut: een hoekschop werd goed voorgebracht op Rienk de Haas, die vrij kon inkoppen: 0-1. Een tegenvaller voor Ternaard.
Toch kreeg Ternaard vlak voor rust nog een grote kans. Eerst miste Andries Vlasman vrij voor het doel volledig de bal. Daarna haalde Alex van der Weg keihard uit, maar zijn schot spatte via de binnenkant van de kruising het veld weer in. Pech voor Ternaard, dat met een 0-1 achterstand ging rusten.
VCR houdt stand ondanks druk
Na rust bracht Visser geen wissels in het veld. Ternaard moest op jacht naar de gelijkmaker. Toch kreeg VCR direct in de 47e minuut een grote kans via Jouke Hoekstra, maar zijn schot werd eenvoudig gepakt door keeper Sietse van der Weg. In de 50e minuut werd een doelpunt van VCR afgekeurd wegens buitenspel. Daarna begon VCR beter te voetballen. Ternaard werd slordiger en verloor vaker de bal. Toch bleef Ternaard kansen creëren. In de 60e minuut schoot Jacob van der Veen een voorzet van Alex van der Weg naast. Acht minuten later kopte Andries Vlasman een volgende voorzet net over het doel.
In de 70e minuut wisselde trainer Visser: Vlasman ging eruit en Laurens Kramer kwam erin. Ternaard zette nog eens aan in de laatste 15 minuten en nam meer risico’s. Dat gaf VCR ruimte om te counteren. In de 90e minuut maakte VCR daar gebruik van: Mamme Braaksma gaf een prachtig steekpasje op Rendert Meindertsma, die alleen op keeper Van der Weg afging en beheerst de 0-2 binnenschoot. Kort daarna floot scheidsrechter Gort voor het einde.
Kans gemist, feest niet
Ternaard heeft zichzelf tekortgedaan. Op basis van het spel en de kansen was een gelijkspel verdiend geweest. Maar VCR nam de punten mee naar huis. Lang werd er na afloop niet getreurd. Veel spelers en supporters kleedden zich snel om in lederhosen, want in de kantine barstte het Oktoberfest los – tot in de kleine uurtjes.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.