Ternaard speelt gelijk tegen RWF

ma. 12 maart · 00:002012 · 00:00 · Archief RTV NOF

Ternaard behaalde zaterdagmiddag thuis een verdienstelijk gelijkspel uit het vuur tegen RWF dat voor rust op een 0 – 1 voorsprong was gekomen. Trainer Theo Alink kon vanmiddag weer beschikken…

Ternaard behaalde zaterdagmiddag thuis een verdienstelijk gelijkspel uit het vuur tegen RWF dat voor rust op een 0 – 1 voorsprong was gekomen. Trainer Theo Alink kon vanmiddag weer beschikken over Hendrik Talsma, maar miste nog Jaap Peter Zijlstra wegens een blessure en de geschorste Marcel Bandstra die zijn laatste wedstrijd uit zat. Verder begon trainer Alink met Wiebe Pieter Zijlstra, Teake Jan Keegstra en Jacco de Jong op de bank.

Het was precies half drie toen scheidsrechter Bakker uit Wolvega voor het begin van de eerste helft floot en RWF mocht aftrappen en gelijk al gevaarlijk doorkwam. Maar het prima schot van de spits van RWF werd onschadelijk gemaakt door keeper Mark Folbert. In de 8e minuut was het Ternaard dat een prima aanval opzette waarbij Jurjen Sipma prima over links kon opkomen en hierna de bal scherp voorbracht bij de tweede paal waar Anne Rienk Syens kwam inlopen en op een haar na de bal net miste.

Hierna golfde het spel op en neer zonder groots voetbal, maar met twee hardwerkende ploegen. En zowaar in de 14e minuut was het RWF dat op voorsprong kwam. Een foute inspeelbal van Jelmer de Hoop kwam in de voeten van RWF speler Menno Veenstra die zomaar alleen richting doelman Mark Folbert kon gaan en laag de bal onder hem doorspeelde. Hiermee zette hij RWF op een 0 – 1 voorsprong.

In de 20e minuut was het Ternaard dat opnieuw een mogelijkheid kreeg. De bal werd door Tjerk Meijer diep gespeeld op Nutte Cuperus die goed mee was opgekomen en hierna de bal voorbracht tweede paal waar Gosse Reinder Kingma kon inschieten. Helaas voor Ternaard ging de bal net naast het RWF doel.

In de 30e minuut opnieuw een grote mogelijkheid voor Ternaard. Het was scheidsrechter Bakker die prima de voordeelregel toepaste waardoor Roel Hoekstra over links mocht doorgaan en hierna prima de bal voorbracht op Anne Rienk Syens. Hij was misschien net iets te laat bij de bal, want ook keeper Wieger Baron van RWF was goed zijn doel uitgekomen en dook op de bal voor Anne Rienk kon inschieten.

Hierna werd het spel er niet beter op mede ook door het warrige fluiten van scheidsrechter Bakker die veel dood floot en met spelers in discussie ging. De rust ging in met een 0 – 1 voorsprong voor RWF.

Na rust geen wijzigingen in de ploeg van Ternaard die nu veel scherper en feller aan de wedstrijd begon en gelijk druk zette op RWF dat nu terug gedrongen werd op eigen helft. Gelijk al in de 47e minuut een mogelijkheid voor Ternaard als Roel Hoekstra op links een vrije trap mocht nemen die hij prima inschoot en de nodige problemen opleverde. Keeper Baron van RWF kon pas in tweede instantie de bal onderscheppen.

In de 65e minuut haalde trainer Theo Alink Jelmer de Hoop naar de kant en bracht Wiebe Pieter Zijlstra voor hem in het veld. Zo bleef Ternaard druk houden op RWF en was het in de 69e minuut bijna Tjerk Meijer die de gelijkmaker scoorde.

Ternaard kreeg kansen en verdiende de gelijkmaker ook, maar moest wel oppassen voor de gevaarlijke uitvallen van RWF. In de 80e minuut was de verdiende gelijkmaker er eindelijk. Ternaard mocht opnieuw op links een vrije trap nemen waarbij Roel Hoekstra prima de bal tweede paal bracht waar Gosse Reinder Kingma prima de bal inkopte en zo Ternaard op 1 – 1 bracht.

Wie zou denken dat Ternaard door zou drukken, kwam enigszins bedrogen uit, want ineens begon RWF weer aan te dringen en met enkele gevaarlijke situaties voor het Ternaarder doel, had ook zomaar RWF weer aan de leiding kunnen komen. Maar ook Ternaard kreeg nog een grote kans als Roel Hoekstra er alleen van door zou gaan maar met twee RWF spelers om hem heen waardoor Roel niet kon uithalen en in het zicht van de haven strandde.

Zo eindigde na negentig minuten voetbal deze wedstrijd in een gelijkspel waar misschien beide ploegen vrede mee konden hebben. Volgende week wacht de uitwedstrijd tegen AVC en dan moet er weer met zo veel inzet en strijd als in de tweede helft vandaag gestreden worden.

© Foto’s: Bote Sape Schoorstra

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.