VV Ternaard wint in slotfase van ODV

zo. 11 oktober · 20:282020 · 20:28 · Bote Sape Schoorstra

TERNAARD – Zaterdag kwam het tot nu toe ongeslagen ODV op bezoek in Ternaard. ODV had de eerste competitiewedstrijden in winst omgezet zonder nog maar een tegentreffer te hoeven incasseren. Ternaard daarentegen komt steeds beter in zijn ritme en moest vandaag dus proberen het verdedigingsbolwerk van ODV te doorbreken.

Bote Sape Schoorstra

TERNAARD – Zaterdag kwam het tot nu toe ongeslagen ODV op bezoek in Ternaard. ODV had de eerste competitiewedstrijden in winst omgezet zonder nog maar een tegentreffer te hoeven incasseren. Ternaard daarentegen komt steeds beter in zijn ritme en moest vandaag dus proberen het verdedigingsbolwerk van ODV te doorbreken. David de Vries was er vanmiddag niet bij en zo begon Jacob van der Veen vandaag op de linksback positie en was Diether de Jong weer terug van een schorsing.

Dat ODV een goed voetballend team is wist Ternaard nog wel van het vorig seizoen, toen men met name in de tweede helft tekortschoot. Ook nu bleek dat ODV voetbaltechnisch de betere was en probeerde Ternaard het spel van de tegenstander te ontregelen. Op de eigen helft werd ODV opgevangen en Ternaard probeerde er op een snelle manier uit te komen, waarbij aanspeelpunt Jan Pieter Prins een belangrijke rol moest spelen. ODV had over het algemeen de bal en Ternaard had bij balbezit moeite om de bal lang vast te houden. Echte kansen leverde dit balbezit echter niet op voor ODV en men begon al snel uit de tweede lijn het doel van Wesley Plooy onder vuur te nemen, het ontbrak hier meermaals aan de goede richting. In de 22e minuut kwam Ternaard op links aan de bal en werd Diether de Jong geen strobreed in de weggelegd en kon hij zo de zestien meter inlopen en vanaf de achterlijn de bal voorleggen op de goed ingelopen Roel Hoekstra. Deze wist wel raad met deze kans en schoot de 1-0 op het scorebord. Een verrassende voorsprong en eigenlijk precies zoals Ternaard het wilde. ODV moest komen en Ternaard kon afwachten op meer kansen. Deze kwam er ook in de laatste minuut van de eerste helft. Opnieuw een goede aanval die uiteindelijk voor de voeten van Jan Pieter Prins kwam. Hij kreeg zijn voet niet lekker achter de bal, zodat de keeper alsnog kon ingrijpen. Hierna floot de scheidsrechter voor de thee.

Ternaard had de thee beter verwerkt dan ODV, want het spel van de mannen uit Wijnjewoude werd behoorlijk slordiger. Dit was uiteraard ook de verdienste van Ternaard en deze wisten ook de nodige mogelijkheden te creëren. Vooral de sterk spelende Diether de Jong geselde de verdediging van ODV regelmatig. Het ontbrak vaak alleen nog aan de laatste bal, zodat de 1-0 op het scorebord bleef prijken. In de 73e minuut was het toch plots gelijk toen de verdediging van Ternaard uit elkaar werd gespeeld. De bal werd vanaf de rechterkant van ODV goed voorgetrokken en kwam voor de voeten van Auke Linstra en hij weet wel raad met dit soort kansen, 1-1. ODV probeerde de volle buit mee te nemen, maar de beste kansen waren toch voor Ternaard. Andries Vlasman kwam in het veld voor de moegestreden Anthony Hoekstra en hij bleek uiteindelijk de target man te worden. In de laatste minuut van de officiële speeltijd kwam Ternaard goed door over de linkerkant en de lange bal van Roel Hoekstra belandde op het hoofd van Andries die de bal in de korte hoek kopte, 2-1. Voor de tweede keer achterelkaar pakte Ternaard in de laatste minuut de volle buit.

Opnieuw hele mooie punten voor de mannen van trainer Sjoerd van Klaarbergen, die de bedachte tactiek goed wist over te brengen op zijn spelers, die het op hun beurt goed wisten uit te voeren. Zo pakt Ternaard andermaal zonder publiek de drie punten en schuift mooi door naar de middenmoot. Volgende week mag men het opnemen tegen GSVV, aftrap is om 14.30 uur in Gerkesklooster.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Bote Sape Schoorstra