Thomas Kingma naar titel op Open Friese Kampioenschappen Judo

za. 25 juni · 00:002011 · 00:00 · Archief RTV NOF

Zaterdag 25 juni streden de judoka’s van Judovereniging Damwoude tijdens het
laatste toernooi van het seizoen. Voor de jeugd tot 12 jaar het Langste Dei
toernooi en voor de jeugd vanaf 12 jaar de Open Friese Kampioenschappen,
beide te Gorredijk.

Zaterdag 25 juni streden de judoka’s van Judovereniging Damwoude tijdens het laatste toernooi van het seizoen. Voor de jeugd tot 12 jaar het Langste Dei toernooi en voor de jeugd vanaf 12 jaar de Open Friese Kampioenschappen, beide te Gorredijk. Thomas Kingma wist zijn zegereeks voort te zetten. Met 5x op een rij Ippon werd hij wederom kampioen. Thomas heeft in de afgelopen 4 toernooien maar liefst 18 ippons gescoord! Met het 4e goud op een rij sluit hij een goed seizoen af bij de jeugd tot 10 jaar.

Siebren Nijboer stond uitstekend te judoen bij de jeugd tot 8 jaar. Siebren doet nog niet zo lang aan judo en zat in een poule met een aantal ervaren judoka’s. Siebren wist 1 partij te winnen, maar dat was helaas niet voldoende voor het podium. Bij de jeugd tot 15 jaar kwamen Dennis v/d Bij en Jan Egbert de Vries in actie. Dennis kwam zaterdag voor het eerst uit in de klasse tot 55kg. Dennis reikte door een vrijloot en een winstpartij tot de halve finale, maar hierin werd een voorsprong uit handen gegeven. In de herkansing kwam Dennis, net voorbij de 50kg, duidelijk nog wat kilo’s tekort.

Jan Egbert de Vries trof in de klasse tot 66kg in eerste ronde een Belgische judoka. Jan Egbert had een sterke pakking en kwam door straffen op voorsprong. Helaas kwam door een voetveeg een einde aan de partij. In de herkansing trof hij verassend genoeg de nummer 3 van Nederland, Jan Reintjes. Deze partij ging verloren waardoor Jan Egbert vroegtijdig werd uitgeschakeld.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.