Toekenning subsidie voor restauratie tientallen Friese monumenten

ma. 23 maart · 19:17 · RTV NOF

LEEUWARDEN – Goed nieuws voor eigenaren van 39 Friese rijksmonumenten, gemeentelijke monumenten en karakteristieke panden. Zij kunnen in 2026 aan de slag met hun plannen voor onderhoud of restauratie. Het gaat om een totaalbedrag van €2,8 miljoen aan rijks- en provinciaal geld. Hiermee worden 21 molens, 8 kerken en 10 diverse andere objecten in Fryslân gerestaureerd.

RTV NOF

In september kwamen er 52 aanvragen voor subsidie binnen. Daarvan konden er 39 worden gehonoreerd. Gedeputeerde Eke Folkerts is blij met de inzet en aandacht voor de komende restauraties.

“Als gedeputeerde van erfgoed ben ik opgetogen dat wij deze monumenten in Fryslân met het Rijk financieel kunnen steunen en aanpakken. We moeten goed op ons erfgoed passen. Het erfgoed zegt veel over de identiteit van onze provincie, het Verhaal van Fryslân. Bovendien houdt het onze steden en dorpen mooi.” Ook voor 2026 is er weer subsidie voor monumenten beschikbaar, die zal lijken op deze regeling.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.