Zaterdag 11 juni kwamen 9 judoka’s van Judovereniging Damwoude in actie op het Jeugd Judo toernooi te Leeuwarden. In het eerste blok kwamen 4 judoka’s in actie. Lammert v/d Woude en Thomas Kingma waren bij elkaar ingedeeld bij de jongens tot 10 jaar, in de klasse tot 36kg. Lammert startte met een zware partij, achteraf bleek deze partij ongeldig te zijn omdat de tegenstander van Lammert in een andere poule thuis hoorde. In de volgende partij trof hij Thomas. Beide heren maakten er een leuke partij van. Thomas is de laatste weken in zeer goede vorm en wist de partij te winnen met een houdgreep.
Thomas wist ook zijn andere twee partijen knap te winnen en werd voor de 3e keer op rij kampioen. Lammert verloor nog 1 partij van de lange Jordy de Haan van judoschool Wietse Hensema. Door een winstpartij met een houdgreep werd Lammert keurig 3e. Gerrit de Jong was voorafgaand aan de wedstrijden erg onder de indruk van de gele, oranje en zelfs groene banders die op dit toernooi rond liepen. Hij wist zich hierover heen te zetten , mede door hulp van een aardige scheidsrechter, en heeft knap gestreden! Gerrit werd bij de jongens tot 12 jaar vierde.
Maurits Zeinstra trof bij de jeugd tot 12 jaar, in de klasse tot 40kg twee sterke tegenstanders die ook regelmatig op toernooien staan. Maurits wist zijn eerste partij vlot te winnen met ippon. Van groene bander Jacco Goodijk werd na een spannende partij verloren. Wel uitstekend gedaan! Maurits liet vandaag zien dat een hogere band niet altijd wat uitmaakt! Maurits werd 3e.
In het volgende blok kwamen 3 beginnende judoka’s in actie.
Youri Wolters en Mattheus Elgersma kwamen uit bij de jongens tot 10 jaar in de klasse tot 41kg. Beide jongens zijn nog niet zo ervaren en zaten bij gele banders ingedeeld. Youri won de eerste partij van Matheus. In de overige partijen werd door beide jongens goed gestreden. Youri werd 3e, Matheus werd 4e. Pieter Sibma, uitkomend bij de jongens tot 9 jaar in de klasse tot 36kg, doet nog niet zo lang aan judo. In de eerste partij was het even wennen. Beide jongens kwamen niet tot scoren en dan wijst de scheidsrechter de winnaar aan. Pieter won op beslissing. De volgende partij was vergelijkbaar, echter verloor Pieter nu op beslissing. Omdat de poule maar uit 3 judoka’s bestond, moesten ze twee keer tegen elkaar. Pieter ging elke partij een beetje beter judoën en wist zo zijn laatste 2 partijen knap te winnen. Pieter had hierdoor de meeste punten behaald en werd kampioen.
Als laatste kwamen Siebren Nijboer en Pieter Wolters in actie bij de jeugd tot 8 jaar in de klasse tot 27kg. In een grote poule werd eerst in voorrondes gestreden. Siebren trof in zijn eerste partij Rixt Geertsma uit Veenwouden. Siebren begon goed, maar kon niet voorkomen dat hij in een houdgreep belandde. De volgende partij wist Siebren met een houdgreep te winnen. Als laatste trof hij nog een sterke tegenstander. Siebren zette een geweldige Ippon Seoinage in, het scheelde niet veel of hij had een prachtig punt gescoord. Siebren raakte echter iets uit balans en werd door zijn tegenstander in een houdgreep geduwd. Siebren had niet voldoende punten voor een finale ronde en werd 4e.
Pieter wist zijn eerste partij knap te winnen. In zijn tweede partij verloor hij, na wazari voorsprong, in de laatste seconden. De derde partij in de voorrondes werd ook gewonnen, waardoor Pieter in de finaleronde mocht judoën. Van dezelfde tegenstanders waar Siebren van verloren had, kon ook Pieter niet winnen. Hierdoor bleef Pieter steken op een gedeeld derde plaats. Niet slecht, gezien het feit dat hij nog maar judoot sinds april.
Foto: Pieter Sibma schudt de hand van zijn tegenstander